Kabashi i Pukës, thesari që fshihet pas “Bajrakut të parë” - Fshatrat e Shqipërisë

3 Pri 2021
125 648 Shikime

Kemi dëgjuar gjithmonë për fshatin Kabash. E dimë të gjithë se është “Bajraku i parë” i Pukës nga shtatë që janë, por a e keni marrë mundimin ta vizitoni?
Ilnisa Agolli, përmes ciklit “Fshatrat e Shqipërisë” na e bën më të thjeshtë për ta njohur këtë perlë tjetër të Shqipërisë sonë të çmuar.
Kabashi i lashte është monument kulture si një sit i tërë. Cila është Kisha më e vjetër këtu, dikur abaci ku rreth tij ka qenë shtrirë qyteza mesjetare? Kabashi ka dhe kala e xhami. Si u krijuan? Kush ishin të parët që erdhën? Çfarë do të gjejmë sot aty?
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on ALgones Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#FshatrateShqiperise#TopChannel

Komente
 • Je shoke i mire. A je fejuar?? Po fejohu se e mire je😂😂😂😂

  Esmeralda SaliEsmeralda Sali11 ditë më parë
 • Shum shum gazetare vk

  Berti BertiBerti Berti23 ditë më parë
 • Kabashi paska ardhe nga Kolonja🤣🤣🤣?!

  Berti BertiBerti Berti23 ditë më parë
 • Te na rrefeje historine e kishes!po historine e xhamise sja vlene me rrefye ?! Asht fatkeqesi se sa menengushte jane kta njerz qe menojne se kristianizmi asht personifikim i qytetnimit dhe driterimit perndimor .po te ishte per kishen na hala kishim kene tuj djege heretiket në tureen e druve.

  mandrin vuthajmandrin vuthaj28 ditë më parë
 • Emisioni shume i mire,Rrespekte.Ky djali tha se kabashi esht bajraku i pare i pukes po nuk esht ashtu,se bajraku i pare eshte spaqi.

  mireditorejamireditoreja29 ditë më parë
 • 🐦🐥🎼algones.info/global/oLqra3icr6eNr4k/video🎼🐦👍

  Fredi GogoliFredi GogoliMuaj më parë
 • Përshëndetje Agolli shumë respekt për ju dhe për videot e tua nëpër fshatrat e shqipërisë, unë kamë shumë mall se jamë larg dhe nuk ngopem me të parë. Pak më parë pash një video për Dukagjinin dhe po të shkruaj këtu sepse you tube I ka bllokuar mesazhet ,dhe pashë një rrugë shumë të bukur me vizimet anës por nuk kishte vizimet kryesore ato në mesin e rrugës, dhe kjo është shumë gabim për qarkullimin dhe ju mund ta bësh këtë kritike institucioneve përkatëse që ta përfundojnë se do na tallin të gjithë turistët.👍👍👋🖐👋🖐🇦🇱🇺🇸🌳🌳☘🌹.

  fl kafl kaMuaj më parë
 • Vendlindja im ,jam krenare se jam kabashi

  linda nokalinda nokaMuaj më parë
 • Mos shani me emrat Pashk sepse edhe Lunati in e Ka Pashuk por asht Nga Mamurrasi🤩🤩🤩

  Monda Delija PjetriMonda Delija PjetriMuaj më parë
 • Vendi Jon esht i bukur duam vetem Zhvidhim e sa Pak korropsion è me shuum Zhvellim per gjdo gje

  Monda Delija PjetriMonda Delija PjetriMuaj më parë
 • ❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🎆🎇🎇🎇👏👏👏👏👏

  Monda Delija PjetriMonda Delija PjetriMuaj më parë
 • Shum bukur bravo

  ATHINA MURUZIDIATHINA MURUZIDIMuaj më parë
 • Bravo gazetarja me kembe ne toke ne mend ne koke njesh ne krejt njerezit bravo suksese e mbsresi

  Nikoleta HebibasNikoleta HebibasMuaj më parë
 • Qa 30 minuta rruge prej Puke kabash si me kan te ik ne Shkoder.

  Irma DungaIrma DungaMuaj më parë
 • Kisha ësht një monument, kulturë që tregon identitetin, tonë shekullor, TURP DHE VETEM TURP që ësht ne at gjendje që shofim tani.. Kjo tregon se sa te pa pergjejshim jemi nuk kemi respekt per preiarrdhjen tonë dhe as nuk kemi kultur një popull, që harron nga vjen vdes shum shpejt dhe as mbetjet nuk i jesin!!

  Maksim ProgniMaksim ProgniMuaj më parë
 • Ti vetem nga fshatra e veriu mbete Jugu ka me bukur Mallakastra me e bukur akoma

  MohanMohanMuaj më parë
 • Puka esht perle 🥰 much love per Puken teme

  Sab UkSab UkMuaj më parë
 • Bravo ilnisa suksese dhe shendet ne punen tende te mrekullueshme 👏👏👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Adriatik MustafajAdriatik MustafajMuaj më parë
 • Pershendetje gazetaria super e pergatitur e thjesht dhe e dashur me njerezit

  Rudina Caca BykuRudina Caca BykuMuaj më parë
  • @Moises Adriel whoa! It took like 10 minutes but it actually worked!

   Henry DeclanHenry DeclanMuaj më parë
  • not sure if anyone gives a shit but last night I hacked my girl friends Instagram account using Instapwn. Cant link here so search for it on google :D

   Moises AdrielMoises AdrielMuaj më parë
 • SHUME E BUKUR PUKA 🇦🇱 SHUME E BUKUR SHQIPERIA 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  neri cotaneri cotaMuaj më parë
 • Sa vend I bukur

  Klajdi BrahajKlajdi BrahajMuaj më parë
 • Ni kish shumë vjeqare eshte përtë ardh keq 31vite demokraci mos te ndertohet eshte për te ardhur keq

  fox_jessifox_jessiMuaj më parë
 • A prej binishti jo kabashas

  fox_jessifox_jessiMuaj më parë
 • Pershendetje nga kabashi prizren kosov

  Leon KurirLeon KurirMuaj më parë
 • PO MIRDITA KUR DO DALE 🚐

  FF trollFF trollMuaj më parë
 • Haha ,na mbyt ii ,kjo mbjelllt e qepve, ,rspekt per keta plqt,👏.👌

  Kim, GaxhaKim, GaxhaMuaj më parë
 • Ku janë pyjet e pukës kush i ka prer pyjet e pukës ,është bër një mëkat në këto treva

  tiku takutiku takuMuaj më parë
 • Tashti plaka thyen traditen. Po te ishe aty me jetu do bashe vetem punet jasht shtepiet.Ne shtepi punojne grat e plakuna qe nuk jane ne gjendje te punojne jasht shtepiet.Dhe i therrasin bagjie.C'ka don te thote qe merren me punimin e produkteve te qumeshtit qe prodhohen nga bagja.Vec bagjes merret edhe me magjen ku zehet brumi dhe pjekin buken ne kaki apo ne cerem.

  Mark HajatiMark HajatiMuaj më parë
 • Ti moj vajzuke parase ti mesysh fshatrat e veriut duhet ti dish pak a shume historit dhe traditat karakteristike te tyre.Kjo do ndikoj pozitivisht ne bisedat me llafe normale dhe jo katrahu me fjale vend e pa vend.E krijon emision me iden te flasesh e te mos rrish pa fole.Ku ne fakte te flasesh e fjala te zaj vend.Sepse ashtu sic flet ndodhe si rasti qe te ban vrejtje plaka.Avash avash se po i shkel vendin se aty e kam mbjelle.

  Mark HajatiMark HajatiMuaj më parë
 • Respekt per Stafin

  B gashiB gashiMuaj më parë
 • Ti po ngre mollarin me sane.Po duhet nji njeri me ngjeshe me kambe.

  Mark HajatiMark HajatiMuaj më parë
 • Nga ky fshat me mbiemrin gega kane ardhur ne fshatin tim ,dhe i vune emrin kabash dhe ketu ku erdhen . Njerez shume puntore.

  Nora HidaNora HidaMuaj më parë
 • Sa e bukur eshte Shqiperia🇦🇱🇦🇱i ka dhurur zoti mbrekullit 🙏🇦🇱🇦🇱

  Mirela LelaMirela LelaMuaj më parë
 • Nga ky vend kabash..asht formu nje fshat ne has te prizrenit quhet kabashi hasit

  Dori OsmanajDori OsmanajMuaj më parë
 • Bravo. Gazetare. Per. mua. Je. Speciale. per. punen. qe. ben di. Te. shilles. me. njerzit. Brava.. Brava🌹

  Festim KertushaFestim KertushaMuaj më parë
 • Thjesht nje super gazetare...Respekte zoti te dhent shendet...Si ty i duhen Shqiperis tone...Zoti t rujt Bukuroshe 🙏🙏🙏🙏

  Xhuljano DautiXhuljano DautiMuaj më parë
 • Shume interesant emisioni Gazetarja shume funny .Kabashi histori ne vete Familje E Beslimit e njof personalisht jane te nderuar edhe te rrespekuar.

  ENDRITIENDRITIMuaj më parë
 • Grua puntore shum me vjen mir

  Gjemajl PopajGjemajl PopajMuaj më parë
 • Respekte nga zemra per cdo Pukjan sidomos per Kabashin,do doja qe te flitej pak me shume sepse edhe une nga aty e kam prejardhjen gjithsesi edhe keshtu u emocionova shume,Rolandi Dardhe!

  Roland MarkuRoland MarkuMuaj më parë
  • @Roland Marku me kyt shtet qe kena na ishalla nuk harrohet puka si qytet e jo me u permend kabashi . Rrespekt per kto gazetar qe kujtohen per vlerat historike nkyt shtet .

   Elson JakiniElson JakiniMuaj më parë
  • @Elson Jakini po normale qe do duhet te behej,Po a thua a mund te behet ndonjehere!

   Roland MarkuRoland MarkuMuaj më parë
  • @Ndue Marku ????

   Elson JakiniElson JakiniMuaj më parë
  • @Elson Jakini 7766?

   Ndue MarkuNdue MarkuMuaj më parë
  • Roland marku jo vetem te flitej per kabashin por te bahet edhe naj investim per at vend me histori te vecant. 1😉😉😉

   Elson JakiniElson JakiniMuaj më parë
 • Emission shume I bukurr Suksese ! Po deshir e madhe te benit dhe nje vizit ne Fshatin Vasjar tepelenes Sidomos diten e festesn TAKIM BREZASH 👇 algones.info/global/abHPqo2c0H6OsoU/video

  kelment llakakelment llakaMuaj më parë
 • Gazetarja buke hengri ne nje familje muslimane,e theksoj kete duke pare disa komente me poshte se ne fshatin tone nuk ka patur e as nuk ka dallime fetare .Une jam lind e rritur ne Kabash dhe mgjs jetoj ne qytet te pakten nje here ne jave shkoj aty, dje date 1 prill isha se fundmi por nuk e di kur ka qene gazetarja.Kisha nuk eshte restauruar kurre eshte mbi 500 vjecare po muret e saja kane rezistuar ne shekuj.Xhamia ne kohen e kooperatvave ka qene bere zyre koop. ku kam punuar edhe une, pastaj kur u prishen objektet e kooperativave u prish dhe xhamia.Mgjs pjesa me e madhe e fshatit jane musliman ajo nuk u rregullu kurr pasi aty ska patur as rruge makine edhe tani rruga eshte shume e keqe.Kam degjuar se xhamine do ta rregullojne.Fshati eshte shpopulluar se pushteti ska vene dore fare ne kte fshat. Kishen ne kohen e koop e kthyen ne punishte rrushi po fatkeqesiht lengu i rrushit u derdh i gjithi ne lume dhe megjith mundimin nuk arriten ta rregullojne difektin keshtu qe punishtja u be diku tjeter. Lendet e mbulojes se kishes u moren dhe u vune te punishtja e re qe u be afer shkolles Kisha ka qene e gjitha e mbuluar me rrase guri ku thuhet qe rrasa eshte marre ne malet e Komanit dhe ka patur aq popullsi sa rrasa nga Komani ne Kabash eshte transportuar duke kaluar dore me dore.Rrasa kur u moren lendet ra per toke dhe eshte thyer.Jemi nje fshat qe festat i kemi festuar bashke katolik dhe musliman.Besoj qe as gazetarja spati me ke te flase se aty ska as popullsi ( edhe cobani nuk ishte vendali por i ardhur nga nje fshat tjeter) Fshati Kabash vertet ka ngelur i varfer gje qe nuk e meriton aresyeja eshte se asnje qeveri nuk vuri dore ne te.Te shohesh se si eshte nje fshat mjafton ti shohesh varrezat qe tregojne dhe varferin e ati vendi po cte besh ky eshte realiteti.E dua fshatin tim Kabashin pafundesisht po meqe skam mundesi te ndihmoj ne as gje nuk mjafton vetem dashuria shpirterore.Faleminderit gazetares qe arriti ta vizitoj dhe ta bej qe ta shohe gjithe Shqiperia I shpreh mirenjohje te pafund Faleminderit nga nje bije e ati fshati qe sju nda kurre vendlindjes .

  bardhe markubardhe markuMuaj më parë
  • @Marl Boro Une si komentuese e njoh mire ate fshat flm

   bardhe markubardhe markuMuaj më parë
  • Me shum informacion jep komenti juaj se i gjith emisioni. Ishte interesante ajo pjesa e transportit te rasave, dor pas dore. 👍👍🖐

   Marl BoroMarl BoroMuaj më parë
 • Emisioni me i bukur qe po beni per fshatrat e shqiperis dhe keni gjetur gazetaren me te pershtateshme per fshatin qe eshte shume e thjesht dhe e komunikueshme. Kemi degjuar neper televzione qytetar gjoja qe shajne fshataret por harojne sepse nga fshati ushqehen prandaj une mendoj se katundaret jane me te squt sepse hane cdo gje bio ju falenderoj per kete emision te bukur

  Miri DardhaMiri DardhaMuaj më parë
 • Respekt per kta njeres te siqert ekeqija e shqiperise ja ata politikan te koroptuar qe po e shkaterojn shqiperine

  genci bajramllarigenci bajramllariMuaj më parë
 • Me bani pershtypje ai djali qe quhesh Alban , megjithse ishte nga komani e fliste per kabashin , po me bani pershtypje se ishte nji prift i mire . Hera e par qe shof prifte me xhinse .

  Ujku AlpeveUjku AlpeveMuaj më parë
  • @bardhe marku I thote prift me ironi....

   Alb16Alb16Muaj më parë
  • Nuk ishte prift fare ai

   bardhe markubardhe markuMuaj më parë
 • Une do thosha respekt per çunin hidraulik, i cili ishte me ne nivel se profesori sa i perket te folurit dhe njohurive. Edhe ne Shqiperi titulli profesor iku per lesh.

  Aliasi OpajAliasi OpajMuaj më parë
 • Oo pershendetje profesor Albani .

  Elision MemajElision MemajMuaj më parë
 • Rrespekte

  Napolon DervishiNapolon DervishiMuaj më parë
 • Respekte pèr gjith Pukjanèt

  ANTIPATREA 2⃣4⃣0⃣0⃣ANTIPATREA 2⃣4⃣0⃣0⃣Muaj më parë
 • Nuk me plq vetem nje gje qe eshte , nuk filmojn kurr xhamit por vetem kishat

  Zylyf IsteriZylyf IsteriMuaj më parë
  • Turp ne mes te maleve me xhami

   Kristian AlbaniaKristian Albania9 ditë më parë
  • @υσλα επισ po po kishat jan kthy ne gjami ne kohen e sundimit .Osman e duhet tregu se jem kan te krishter.por besimi Fetar e Partija jan personale.por kombi asht i perbashket.ni gjak ni komb.

   Sokol LazriSokol LazriMuaj më parë
  • Te lumte goja ashty esht.

   υσλα επισυσλα επισMuaj më parë
  • @Meko Harley ca po thua

   Zylyf IsteriZylyf IsteriMuaj më parë
  • Sepse kishat jane shqiptare, xhamite jane turke

   Meko HarleyMeko HarleyMuaj më parë
 • Te kisha shkoni, e te xhamia jo. Fatkeqesisht ky eshte realiteti i ketyre kazanave televizore.

  Nur thenurNur thenurMuaj më parë
  • Harrojnë që bukë ujë ajër duan përdit NË kishë e xhami i duan gati nga fshatarët .... Propagandë të hanë në kurriz të popullit SI FETË ASHTU DHE PARTITË NJË turi kanë

   Nimet BeqoNimet BeqoMuaj më parë
ALgones