KENGE MOJ - Per bukurine e vajzës shqiptare - 6 Prill 2021 - Vizion Plus

6 Pri 2021
128 324 Shikime

www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.
#kengemoj #vizionplustv #bukurisesevajzesshqiptare
------------------------------------------------------------------
Subscribe: algones.info

Komente
 • Apapapa o Petrit Lulo jetofsh perjete me kengen ne buze

  Persi KamberajPersi Kamberaj17 orë më parë
 • Jeni te mrekullueshme, Kur Do jet Bujar Qamili mysafir?

  Florije RoppelFlorije Roppel11 ditë më parë
 • Mbetesh i madh Sabri Fejzullahu 🌟🌟🌟

  JULIANA PASHA MUSICJULIANA PASHA MUSIC11 ditë më parë
 • Nje organizim ,nje iteprenim, Nje komlet i perkryer,muzike. Jam krenare per shqiperine. Vendi i muzikes boterore, Pse Jo?ku kendojne artistet Tone .petriti ylli 💥 yne. Ju pershendes te gjitheve, Personalisht petrit lulo. 💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇹🇯

  Zyra MeminiZyra Memini20 ditë më parë
 • Nostalgji per kete kenge nje ze i mbrekullushem bravo Sabri

  Moza HilaMoza Hila20 ditë më parë
 • Te kendofte zemra Sabri Fejzullahu! Na dhurove emocione.

  LiriLiri24 ditë më parë
 • Po je gjithemone ti sabri te lumte

  Laje FerraLaje Ferra26 ditë më parë
 • Ju falënderoj nga zemra për këtë muzikë të bukur shqiptare që po na kenaqe shumë! Të gjithë këngëtarët janë fantastike! Ju përshëndes nga Italia, ♥️

  Rina AgoRina Ago27 ditë më parë
 • Ju Falenderoj nga thellsia e zemres për këtë muzikë të pasur shqiptare që po na e ofroni, ju lumt Me respekt Isuf Sheholli nga CH - Bern

  Isuf SheholliIsuf Sheholli28 ditë më parë
 • 👋🏻🙏

  Fullanxe KreciFullanxe Kreci29 ditë më parë
 • Respekt ju kengetaret te vendit me te mrekullushem te Europe's , ju e mani gjalle vendin shqiptare, me Musik, me Humor 👍🙏👋🏻🍀 Se po qe per Politikern shqiptare maroj populli shqiptare '' te shkretet Maruan per vendlindjen😔 Respekt per muzikantet dhe humoristet qe na kenaqeni me kto Melodie te bukura

  Fullanxe KreciFullanxe Kreci29 ditë më parë
 • NJE bravo te madhe VALBONES

  Ylli TajariYlli Tajari29 ditë më parë
 • Rosela Gjylbegu e Visi ,Ervin Bushati Po ku si Shkodra 💫💫💫⭐⭐⭐

  Dkcamu MuDkcamu MuMuaj më parë
 • Aaaa gjitone moj gjitone Sa vete e zbukuronesh Ohh opa te lumte goja Petrit 🙏 Pergezime ju te emisionit e vizion Plus Eshte nje mrekulli te degjojme kenget tona nga jugu ne veri jane te bukura te gjitha por per ne qe jemi larg eshte nostalgji, krenari e dashuri per muziken tone te pavdekshme .Pershendetje nga NY 🙏❤💚💛💐🇦🇱

  Marjana DidiMarjana DidiMuaj më parë
 • Te mrekullushem jeni te gjithe , faleminderit 🙏❤💚💛

  Marjana DidiMarjana DidiMuaj më parë
 • Orkestra dhe kengetare te mrekullueshem Mjeshtra

  Geraldo MarraGeraldo MarraMuaj më parë
 • Aurel Thëllimi fantastik po ashtu të gjithë të tjerët.

  Edlira JakupiEdlira JakupiMuaj më parë
 • Fejzullau, bravo!

  Natasha LushajNatasha LushajMuaj më parë
 • Manushaqja eshte këngë çame

  Natasha LushajNatasha LushajMuaj më parë
 • Petrit Lulo, si gjithnjë i mrekullueshëm. Aurel, sonte nuk na the gje...

  Natasha LushajNatasha LushajMuaj më parë
 • Rosela suuuuper kengetare 🌹🌹malli Sabri Fejzullahi mos deksh kurrrrr🙏

  Klementina LekcajKlementina LekcajMuaj më parë
 • Kush eshte altin llaka

  Margarita ThatcherMargarita ThatcherMuaj më parë
 • Bravo sh bukure rosela evecante dhe petfite lulo shkelqen zeri bravooo tedyyy

  Rudina DokoRudina DokoMuaj më parë
 • Bravo orkestres, kegetaree dhe organizuesve per kete kolazh kaq fantastik nga gjithe trevat e Shqiptare , dhuruat emicione

  Rudina BaniRudina BaniMuaj më parë
 • Shume bukur kendoi zonja Mira por nuk degjuam serenate Korcare kjo kenge eshte nga trevat e camerise dhe nga delvina dhe saranda sic e kendoi e interpretoi shume bukur dhe te gjithe kengetaret

  Shpresa ZeqiriShpresa ZeqiriMuaj më parë
 • Bravo orkestra bravo Vis Shkodrani shume I talentuar te gjithe

  Zana ThanasiZana ThanasiMuaj më parë
 • O Korça ime e dashur😘

  ermira haxhijaermira haxhijaMuaj më parë
 • Ok à Pétrir Lulo..e ndegjoja kenget e tij ne festivalier ne Tirane.falemindert Visio plus qe organizoni keto koncerte😍

  ermira haxhijaermira haxhijaMuaj më parë
 • Jeni te mrekullueshëm urime per emisionin po natën Tepelenese po mundet flm

  Klarita IslamiKlarita IslamiMuaj më parë
 • Mos vdeksh kurre Sabri Fezullau👏👏👏💎🇦🇱

  Mirela LelaMirela LelaMuaj më parë
 • Aurel!!!!!!!.OMG ...Me le pa mend!

  Andi FejzullahuAndi FejzullahuMuaj më parë
 • Shume bukur te gjithe kengetaret jane brilant me zerin e tyre qe u ka fale zoti bravo na kenaqet zoti ju bekoft 💎⭐🇦🇱🇦🇱ju pershendes nga 🇫🇷🖐

  Mirela LelaMirela LelaMuaj më parë
 • E adhuroj Petrit Lulon i kendofte zemra na mbush me emocion .Qershia mbi torte ishte grupi i Fierit . JU FALENDEROJ per kenaqesine qe na dhuruat.

  AURORA -S BAURORA -S BMuaj më parë
  • @Kamden Cain Yea, been using Flixzone for since december myself :)

   Jaxon BrentleyJaxon Brentley9 ditë më parë
  • a tip : watch movies on Flixzone. Me and my gf have been using it for watching a lot of movies lately.

   Kamden CainKamden Cain9 ditë më parë
 • Ska si Rysela Gjylbegu artiste edhe pik bravo shkoder locja Jon♥️♥️♥️♥️

  Jetmira HaliliJetmira HaliliMuaj më parë
 • Petrit lulo kengetari me I mire I muzikes popullore nje nga zerat e pazvendesueshem shqiptar

  Marsela MatajMarsela MatajMuaj më parë
 • Faleminderit na kenaqet shuuuuuuuuume.

  Souzana DervishajSouzana DervishajMuaj më parë
 • Aurel Thellimi na kenaqe shqipe te knofte shpirti zemra 🤚🤚🤚🤚

  Shqiptar ShqiptariShqiptar ShqiptariMuaj më parë
 • Vizion plus Na kenaqet na sollet perlat e Shqiperise 👏👏👏👏

  ermira haruniermira haruniMuaj më parë
 • Nje bravo e madhe per te gjith artistet shqiptare

  albana senglaalbana senglaMuaj më parë
 • ❤️🙈

  Xhafa BleonaXhafa BleonaMuaj më parë
 • SHKRUAJ NGA NJE ISHULL I GEQIS ,KETU KAN MUNGUAR ,KENGETARET ,SHQIPTA, POR KETE HER KENI ARDHUR NE,në shtepit tona, dua të falënderoj,,organizatorët e këngë moj , na e keni mbushur zemrën plot jeni të mbrekullushem

  Νορι ΚριπαΝορι ΚριπαMuaj më parë
 • Te gjithe kengetare ishin fantastik ne vecanti birbili i laberise Petrit Lulo ( peço).

  Kadri LlaniKadri LlaniMuaj më parë
 • Sabri Fejzullahu legjende e vertete i te gjithe Shqiptarise, ke qejf ta degjosh kur kendon dhe kur flet me aq embelsi dhe modesti. Me kujton te ndjerin tim ate, lot me dalin teksa e degjoj

  Mimoza LlasticaMimoza LlasticaMuaj më parë
 • Bravo Fieri 😍🌞 na kenaqet, sa kenge te embla ,eh smund te rrish ulur 😂 💃

  Ermira FetahuErmira FetahuMuaj më parë
 • Valbona Mema i jep kenges tiranase nuanca te kenges cigane ,nuance qe eshte e bukurpor kengen tiranse e rendon.Edhe rrokjet i ha dhe joperarsye teknike por perkedhelet.

  Vivi PapiVivi PapiMuaj më parë
  • Nuk me pelqen fare.. E shemton kengen..

   elfrida toskaelfrida toskaMuaj më parë
 • THELLIMI,mrekulli ne kengen '' mora shoqen per krahu''

  Vivi PapiVivi PapiMuaj më parë
 • Petrit lulo te kendofte zemra mos u plaksh kurr

  Liza SinaniLiza SinaniMuaj më parë
 • Big like Aureli super kengetar cdo here ne kete spektakel sfidues

  Dejvi DakeDejvi DakeMuaj më parë
 • Ksaj valbona memes duhet ti dhuroj dikush nje pasqyre 🤦 Aurel Thellimi fantastik dhe sidomos cunat e orkestres te thuash te talentuar esht shume pak

  Matushi MkeMatushi MkeMuaj më parë
 • Super artista na kenaqet mbremje shum e bukur..orkestra shum klas bravo djema zoti me ju

  Gobaj DnakGobaj DnakMuaj më parë
 • Να kenaqet sidomos ku ne jemi llargkemi shume mall zoti ju dhente shendet organizim shume i bukur bravo bravo

  ponia ntontmpibaiponia ntontmpibaiMuaj më parë
 • Ti je yll ...!!ke ze te mrekullushem

  Fiori IsufiFiori IsufiMuaj më parë
 • Kjo nate ishte e gjitha shume e bukur! Prisja te degjoja edhe kengen ( vajze pejane) :( .edhe nje sygjerim per nje kemgetare qe e kendon shm bukur kengen popullore Vojsava Alia ...do tme pelqente ta degjoja. Flm e vazhdoni keshtu

  Adlesire DesireAdlesire DesireMuaj më parë
 • I madhi Sabri fejzullau jemi rritur me interpretimin edhe zerin tend falrminderit .shpirti te kendoft SE ti me shpirt kendon vertet!

  Adlesire DesireAdlesire DesireMuaj më parë
 • Mezi pres te vije e marta na kenaqet si gjithmone kompiment per orkestren nje verejtje e kam per Valbona Memen kaq Shume butox sa dhe fjalet nuk i dalin te sakta nga goja psh, shuna dhe jo çuna etj etj ,

  Djana ShimaDjana ShimaMuaj më parë
 • Aurel bisha nje super performance bravoooooo

  BONA VITABONA VITAMuaj më parë
 • Cdo nate njera me e bukur se tjetra Nje dite ne jave ne mbremje vetem gezim Te gjithe super po sot Aureli dhe Visi super

  Naime ShehajNaime ShehajMuaj më parë
 • Oh Zot, vetullat zi sketerre, e floket verdha. Po ku i paska gjetur gjithe ata Xixa🤮🤮

  Alma SopiAlma SopiMuaj më parë
 • Vetem kjo Valbona ja paska prishur shijen gjithe mbremjes.

  Alma SopiAlma SopiMuaj më parë
  • Valbona e prishi me ato britmat sikur ishte ne dasem ...

   Drita GoranaDrita Gorana28 ditë më parë
 • Pershendetje Vizion plus...na kenaqet me kete program te bukur me kenge te mrekullueshme shqiptare ..por kam nje sugjerim ,edhe Durrsi ka kenge dhe vajza te bukura.. Me vjen shume keq ,qe na keni harruar ...program me vehte meriton Durrsi jone ..

  Drita GoranaDrita GoranaMuaj më parë
  • Eshte e vertete kur ti me fton kengetare kosovare me pare fto kengetaret tane Durresit etj 👍

   Marjana DidiMarjana DidiMuaj më parë
 • Ze dhe interpretim i shkelqyer i Aurel Thellimit!

  Valdete FatushaValdete FatushaMuaj më parë
 • Aurel bravo bravo super vokal super interpretim artist profesionist skam fjal per nje veper si ti

  Visar NikolliVisar NikolliMuaj më parë
 • Rosela 🌺🇦🇱💐 yll shkodran

  MaiMIRI iSHPISEMaiMIRI iSHPISEMuaj më parë
 • Ska kengetar te keqinj . Bravo te madhe per te gjithe por Bona number one e han kengen . Respekte nga 💕 🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥 . Padyshim super instrumentiste ⭐🇲🇦🇲🇦🇲🇦🇲🇦🇲🇦

  Valentin LleshajValentin LleshajMuaj më parë
 • Shume bukur ju kendofte zemra gjithmonë bravo Fieri

  Florika MazrekuFlorika MazrekuMuaj më parë
 • Aurel , pse sforcohesh kur ekendon kengen? Tedel kege e kote

  flotri daka dakaflotri daka dakaMuaj më parë
  • Ju lumte ,na kenaqet shuuum ,sidomos me te madhin Sabri Fejzullahu Presim surpriza te tjera pa kaq te bukura ,FALEMINDERIT

   Vera RexhmatajVera RexhmatajMuaj më parë
 • Ju ndjekim dhe ju presim me shume malle cdo jave.......cdo gje e persosur!!!!Komplimente pa fund te gjitheve!!!!ju prsh nga larg......

  Shpresa GerdeciShpresa GerdeciMuaj më parë
 • Orkester e pa pane ndonjehere ..Bravo cuna Azgane... Zoti ju bekofte 🌹💔

  Ilda BabaIlda BabaMuaj më parë
 • Na bere te qajme Aurel bravo te kendofte shpirti

  Pandora LikePandora LikeMuaj më parë
 • Aurel Thellimi super kengetar👏👏👏👏

  Djali SeriozDjali SeriozMuaj më parë
 • Aureli ze brilant interpretim perfekt me i miri

  Enxhi EnxhiEnxhi EnxhiMuaj më parë
 • N'a kenaqen ju ndjek n'a franca me shum kenaqesi bravo sa me shum spektakle te tilla

  Majlinda TopuziMajlinda TopuziMuaj më parë
 • Ju kendofte..zemra te gjitheve..por..vecoj Petrit lulen qe me zerin e tij na I ben trupin..mornica me shpirt kendon...bravo te madhe e kemi te nevojshem per keto kengetar si. Pertriti

  Mirela HasanbelliuMirela HasanbelliuMuaj më parë
 • Bravo ju lumte goja na kenaqet orkesra e mbrekullueshme te pershendes vini 💫🌹💫😍

  Valentina ValentinaValentina ValentinaMuaj më parë
 • Petrit Lulo legjend e rrall i Shqipris,,,,

  SANDOKAN TIGRISSANDOKAN TIGRISMuaj më parë
 • shum bukur ky spektakel vec mos tju vij turp kengtart mesatar mos i lini gjat leni sa t kendojn nji kong sa per respekt moshe dhe mbaron puna ! Valbona hekurani esht nji potencjal muzikor e vokal dhe mos e harroni

  Eldison XakaEldison XakaMuaj më parë
 • Kurr Kendon Bilbili Jugut Petrit Lulo Shpaloset Bukuria e Kengeve te Jugut. Interpretus shum I Madhe Ne Skene Zeri me Special I Jugut..🙏🙏🙏🙏🥇🥇🥇🥇🎶🎶🎶🎶👑👑👑🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱♥️♥️♥️♥️♥️

  xhek kananixhek kananiMuaj më parë
 • Sabri Fejzullahu 👍💞👏👌

  Angjela OneAngjela OneMuaj më parë
 • Prezantuesja nuk ka ritmin, lukun dhe psikologjine e duhur te prezantimit.

  Angjela OneAngjela OneMuaj më parë
 • Shume bukur me kete nate te mrekullueshme, do doja qe ti kushtoni nje nate Myzeqese dhe te ftohnit kengetaren Valbona Hekurani, nje ze i mrekullushem. Na jepi shume mall per ne qe e ndjekim nga jashte Shqiperis❤️

  Leda SemaLeda SemaMuaj më parë
 • Duke degjuar kenget e Petritit nuk lodhemi kurre jete te gjate te kesh

  Monda AgMonda AgMuaj më parë
  • Eshte e vertete

   Mirela HasanbelliuMirela HasanbelliuMuaj më parë
 • Sa bukur shum lumturi na jepni me kete emis jon te bukur me cuna te mbrekullushem qe ka orkestera

  Luljeta LuliLuljeta LuliMuaj më parë
 • Mira Kola..me e mira..😍🌸 ze briland..I vecante..urime.

  Linda MenkaLinda MenkaMuaj më parë
 • Paska vesh plasmas prezantuesja. Duhet me na çudit qe te quhen😂😂😂😂. Sabri Fejzullahu ishte fantastik. Fantastik ishte dhe java para kesaj.

  lili shytalili shytaMuaj më parë
 • Ska si Rosela Gjylbegun, e mire e amel e bukur dhe shum e talentume.

  Verina UlajVerina UlajMuaj më parë
  • @Valdete Fatusha a pe.din cila ke

   Delta WatchesDelta WatchesMuaj më parë
  • Rosela do te ndjeke magjine e Sabri Fejzullahut sepse eshte shume e talentuar dhe sepse ka prekur te gjithe zhanret e muzikes me shume sukses!

   Valdete FatushaValdete FatushaMuaj më parë
 • Ju kendofte zemra te gjith kengetareve nje pergezim per orkestren aq te mbrekullueshme per klean nje vajz e zgjuar dhe shum bukur ♥️nga 🇱🇷

  Lili CalamaniLili CalamaniMuaj më parë
 • 🇦🇱🙏❤️Legenda e muzikes IMadhi 🍁Sabri Fejzullahu 💥Te kenaqe shumeee 🌷Zeri Mrekullueshemm 🍁

  Diana TelegrafiDiana TelegrafiMuaj më parë
 • riku te lumshin duart qe na kenaqe me ardhjej ne shpit tono.per fierin me kenget fierake.te pershendes.ervin ferko

  Rozeta FerkoRozeta FerkoMuaj më parë
 • 🇦🇱🙏❤️Ylli i muzikes 🌺Bukuroshee 🌷Valbona Mema 🔥Shkelqennn 💐Bravooo 👗Veshja shumee e bukurooo 👗Te duaa shumeeee 🙏❤️🌏

  Diana TelegrafiDiana TelegrafiMuaj më parë
 • Bravo👏👏 Do ishte bukur ti dedikoni ndonje nate kenges myzeqare duke ftuar kengetar si Valbona Hekurani e Gezim Xhaxhai nga Lushnja.

  Ernest CauliErnest CauliMuaj më parë
 • Gjithcka shum bukur na keni kenaqur ne keto koh te veshtira aq me shum per ne qe jemi larg vendit ton . Po mungojen shum kengetar si Marjola me jurgenin , vitori balili , blerina balili , poni edhe shum te tjer qe mezi presim te dalin 🙏🏻

  Geraldo RexhepajGeraldo RexhepajMuaj më parë
 • 🇦🇱🙏❤️Gjigandi i muzikes popullore ❤️Zeri mrekullueshemm 🍁I Madhi ⭐️Petrit Luloo 💥Numero oneee 👍

  Diana TelegrafiDiana TelegrafiMuaj më parë
 • 🇦🇱🙏❤️Shumeeee Bukurrr Vision Pluss 🌷Ju pergezojme nga Zemraa per keto koncerte kaq te bukuraa qe shikojmee 💥Respekte dhe Suksesee❤️🙏🔥🌷

  Diana TelegrafiDiana TelegrafiMuaj më parë
 • 🙏🙏 Na kenaqet 🙏🙏

  Silva ValteriSilva ValteriMuaj më parë
 • Mbremje e mrekullueshme 👏👏 Petrit Lulo e kendon kaq bukur kengen e lehte dhe popullore eshte i paarritshem i veçante. Komplimente te gjithe artisteve 💕💕💕💕

  sofia simoni96sofia simoni96Muaj më parë
 • Te gjithe kengetaret dhuruan shume emocion me zerin dhe muziken e bukur duke kulmuar me artistin e madh Sabri Fejzullahu i cili me interpretimin dhe kenget shume te bukura u be mbret i kesaj nate! Spektakel me vlera ne art dhe muzike! Bravo produksioni!

  Valdete FatushaValdete FatushaMuaj më parë
 • Petrit Lulo fantastik! Interprentues shume i mire ne skene 👏

  Bani G.Bani G.Muaj më parë
ALgones