Paralajmërimi/ Mot i keq në Shqipëri ditët në vijim, kujdes nga rrufetë dhe stuhitë - Vizion Plus

16 Kor 2021
30 280 Shikime

www.vizionplus.tv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV
instagram.com/VizionPlusTv
Kjo fundjavë do të sjellë një ulje të ndjeshme të temperaturave me 10 grade celcius. Sipas meterologut, Hakil Osmani , vendi ynë do të ndikohet nga stuhia në Europën qëndorore duke sjellë gjatë ditës së shtunë dhe të dielë rreshje të lehtë të shiut dhe vransira. HAKLI OSMANI-METEROLOG'' Kjo stuhi duke ju afruar europës dhe ballaknit perendimor ka pësuar një degradim të saj duke sjellë dhe rreshje më të pakta . Po ashtu gjatë kësaj fundjave vendi ynë do të ndikohet shumë pak nga kjo stuhi duke sjelllë gjatë ditës së shtunës një prezencë të pakët të rreshjeve të shiut në zonat lindore dhe veriore. Ndërsa ditën e dielë priten që këto rreshjet të jenë më të dukshme në teritorin shqiptar nuk përjashtohen dhe rrebeshi i rreshjeve të izoluar në vendin tonë. Po ashtu kemi një rënie të ndjeshëm të vlerave termike. '' Edhe fillimi i javës së ardhshme do të jetë më vranësira. HAKLI OSMANI-METEROLOG''Fillim java mbetet në zotërimin e vransirave të shpeshta të cilat sjellin rreshje shiu në pjesën më të madhe të teritorit shqiptar por mesjave sjellë një përmirësim të kushteve të motit dhe një rritje të lehtë të vlerave termike. E diela dhe e hëna mbetet në mbizotërimin e vransirave të shpeshta të cilat do të gjenerojnë rreshje shiu dhe po ashtu do te kemi dhe prezencë të parametrit të erës dhe here pas here do të fuqizohet në det te hapur . '' Sipas sinoptikanit, temperatuta, këtë funadjave do të ulen nga 41 gradë celcius në 31 gradë celcius.
Subscribe: www.youtube.com/user/vizionpl...

Komente
 • Rrufete jane te rrezikshme. Megjithmend. Ne. Thatesira

  Miri HodaMiri Hoda17 ditë më parë
 • Po ik o trap se vec zoti e di se ca nodh e dini ju

  ida sagichnichtida sagichnicht17 ditë më parë
 • Hajt ishalla bomba automike shipnis te pastrohet veni pre ketyre turqve te shipnis

  titi tititi ti18 ditë më parë
 • Kur ben stuhi do behet nami jo ca vrejte e shira te dobeta

  D VD V19 ditë më parë
ALgones