KENGE MOJ - Vaske Curri dhe Juliana Pasha - 23 Mars 2021 - Nata Përmetare - Show - Vizion Plus

24 Mar 2021
355 778 Shikime

www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.
#kengemoj #vizionplustv #natapermetare
------------------------------------------------------------------
Subscribe: algones.info

Komente
 • Si ka mundësi një qytet kaq i vogël , me shum vlera ...Suksese Përmetarve .

  Seri JaceSeri Jace2 orë më parë
 • PO KTA 104 QE NUK E KAN PELQYER ÇFAR K JAN KETA!? A NUK JAN SHQIPTAR KETA ROM ARIXHINJ!?

  alfred cohaalfred cohaDitë më parë
 • JEPI O PERMET O I PARI I TOSKERIS MADHESHTORE. OOOOOOHHHHHHHH 🖤❤🖤❤🖤❤🥇😊⭐☀️🌟☝️⚡🌠

  alfred cohaalfred cohaDitë më parë
 • Dueti me i mire qe kam degjuar komplimenti per zerat qe keni

  Gazmir MehmetiGazmir MehmetiDitë më parë
 • Shum bukur juljani këndon përmetarçe bashkë me artistin e math vaskë curin Bravo

  Lori AlLori Al2 ditë më parë
 • Juljana kengetarja ime e preferuar bravo

  Mira SallaMira Salla2 ditë më parë
 • Na kenakni me zerin tuaj te mrekellueshme ju uroj nga zemra shendet dhe lumteri

  lilian proftililian profti2 ditë më parë
 • Bravo zoti te jap shndet te shkon ky kolazh he yyll

  Daut MetlliDaut Metlli2 ditë më parë
 • Juljana je e paarritshme!

  Dashi HazizolliDashi Hazizolli3 ditë më parë
 • 👏👏👏 Të na vijnë anash 😉, muzikën dhe këngëtarët i kemi fantastikë dhe të paarritshëm. 👏👏👏

  Shkëlqim GjoniShkëlqim Gjoni3 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra

  Artur ZizolliArtur Zizolli3 ditë më parë
 • 👏👏👏👏👏👏👏

  Festim DebrovaFestim Debrova3 ditë më parë
 • Vaske curri nuk kapet dot juliana pasha ne kte duet esht dobet shum

  Marenglen HoxhaMarenglen Hoxha4 ditë më parë
 • Juljana pasha je nr.1. Te gezofte perendia , me 2 binjake . Vajza si Altini e djali si ty

  Piera MatteoniPiera Matteoni4 ditë më parë
 • Mrekulli.

  editreditr5 ditë më parë
 • Bravo 👏👏👏.

  Petrit KapajPetrit Kapaj6 ditë më parë
 • Super duet, ju kendoft zemra

  Prifti AngliPrifti Angli6 ditë më parë
 • Shumë zemra ngrihen peshë,pse nuk i bëjnë punët e tjera kaq bukur ?!?!

  Idris LushaIdris Lusha7 ditë më parë
 • Keto jane Kenget Shqipetare . Ashtu si kercejme Vallen e Napolonit dhe vallen e Tropojes dhe te Kukesit 😪 sory I get emmotional .Ashtu si kndojme Lule boren shkodrane .apo serenatat Korcare .kengen Kavajse Vika Deti tallaz tallaz ,apo te usta Muratit ..O zambaku i Prizrenit .apo Pogonishten came Qershia mbi torte .kenget e Permetit .Rrofshi qe na lumturuat Dhe Gezuar pashken Ju pershendesim nga larg Jemi krenar sepse ju Kemi Yje .

  George XhumariGeorge Xhumari7 ditë më parë
 • Zëri brilant i Vaskë Currit i pa zëvendësueshem jetë e shëndet na hoqët stresin Bravo

  Flora CaciFlora Caci8 ditë më parë
 • ⭐⭐⭐🌹🌹🌹

  Dark_Demmon_15Dark_Demmon_158 ditë më parë
 • Jeni me të mirë të Shqipërisë

  Andrea GogaAndrea Goga8 ditë më parë
 • Dyshja me zë më të ëmbël që po dëgjojm.po zgjoni edhe të vdekurit nga varri. Bravo..Ju e meritoni....

  Maksut LakoMaksut Lako8 ditë më parë
 • Jeni zera te mrekullueshëm te muzikes popullore na kenaqët me këto kengë të bukura🔥🔥🔥🙏

  Drita KaciDrita Kaci8 ditë më parë
 • Si goja zemra ju kendofte se ba kenaqet

  Vjollca XheliliVjollca Xhelili9 ditë më parë
 • Si i Krishter Nuk kam te drejte qe te gjykoj kend .por thjesht dua te di ato qe shfaqen mos pelqim pse ? .c fare ka me Kenget e Permetit qe nuk i ka pelqyer . Specialistet e kenges kane arritur ne perfundimin qe Nese Perlat e Italise jane Operat .Perlat e Shqiperise dhe te greqise Jane Kenget Popullore .Nese nuk ju pelqen kenga Popullore .mos i shihni por qe ti votoni kunder nuk me duket e drejte

  George XhumariGeorge Xhumari9 ditë më parë
 • Kenge qe ia vlen ti degjosh plot embelsi dhe natyralitet, Respekte pafund per te dy juveeeeeeeee ju ruajteee zotiiiiii

  Latif BoraLatif Bora9 ditë më parë
 • Juliana Pasha dhe Vaske Curi ju dhente zoti shendet

  Funky Guest House & AdventuresFunky Guest House & Adventures9 ditë më parë
 • Perle

  Funky Guest House & AdventuresFunky Guest House & Adventures9 ditë më parë
 • Më bukur nuk bëhet u lumtë goja u këndoft zëmra

  Ylli TelhaYlli Telha9 ditë më parë
 • Julumt

  Luan HoxhaLuan Hoxha9 ditë më parë
 • Shume bukur suksese

  Mixalis KurraMixalis Kurra9 ditë më parë
 • Bravo një urim nga zemra ju lumtë goja

  arben bashaarben basha10 ditë më parë
 • Suuuuuuper🤩🤩🤩🤩🤩

  Lume HoxhaLume Hoxha10 ditë më parë
 • Bravo 👏👏👏👏👏👏👏👌

  Domeniko KokonoziDomeniko Kokonozi10 ditë më parë
 • Zemra ju kendofte ❤❤

  Klea HoxholliKlea Hoxholli10 ditë më parë
 • OOOOOOOHOHOHOHOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!! KJO MUZIKË ËSHTË ILAÇI I SHPIRTIT!!!

  Fredi TonaFredi Tona11 ditë më parë
 • NJË BRAVO E MADHE PËR MJESHTRAT E KLARINETËS!!!

  Fredi TonaFredi Tona11 ditë më parë
 • Juljana je shum e mire..te la shum lezet ..kur kendon dhe kercen..te lumt ❤

  Flutra TataniFlutra Tatani12 ditë më parë
 • V a s k e #1

  Ardit MecaniArdit Mecani12 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra!

  O. BaniO. Bani12 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra

  mirela arapimirela arapi12 ditë më parë
 • Mua më pëlqejnë shumë shumë këngët përmendte po shumë ama më bashkë curin është i paparë fare kam shumë do kisha shumë dëshirë ta dëgjoja nga afër nerta nga saranda e bukur

  Joana MajkoJoana Majko12 ditë më parë
 • Ju lumtë goja na kënaqet 👏👏👏👏

  Franci BreguFranci Bregu13 ditë më parë
 • Permeti, vatra e artit dhe e kultures se vertet. Respekte per popullin e Permetit.

  Zapata ZapatinoZapata Zapatino13 ditë më parë
 • Bilbili shendet Kanarine me nje djale

  Fatos BameFatos Bame13 ditë më parë
 • Na kenaqet o kengetare te mbrekullueshem Juli ti i kendon te gjitha trevat je e mbtekullueshme te kane lezet edhe kercimet qe bene je e madhe

  Mimoza BaxhijaMimoza Baxhija13 ditë më parë
 • Vaske curri mos vdeksh kurre. Bravo dhe juliana ju perqafoj

  Zhuljeta ShoreZhuljeta Shore13 ditë më parë
 • Zemra ju kendofte na kenaqet shpirtin. Mos vdekte kurre kenga popullore.

  Zhuljeta ShoreZhuljeta Shore13 ditë më parë
 • E kenga permetare si vet permeti i bukur i mir i thjesht gjith ijeshi bravo vask curri

  En SuEn Su14 ditë më parë
 • Juliana i qan edhe kenget e jugut,dhe pse eshte nga veriu.Shume bukur te dy zerat.Bravo

  Selena KociSelena Koci14 ditë më parë
 • bravo vaske e juljana shume bukur

  shkelqim mehmetajshkelqim mehmetaj14 ditë më parë
 • JULJANA TI KËNDON PO DO TË LUMTUSH ME SHUMË RESPEKT PËR VATH CURRIN SI VETERAN bravo të lumtë goja bravo

  Astrit CelaAstrit Cela14 ditë më parë
 • Jeni kengetaret me te mire ,me pelqeni shume 😘😘

  Kozeta ZaimajKozeta Zaimaj14 ditë më parë
 • Edhe kta cunat e orkestres te gjith si Boba kta kitaristat mjeshtra basisti mjeshter

  Ronaldo sulejmaniRonaldo sulejmani14 ditë më parë
 • te mbrekullueshem Vaske Curri dhe Juliana Pasha. Pervec kollazhit fantastik qe sollet, na transmetoni energji positive nga syte qe ju shkelqejne ne kte interpretim. Kombinim shum i bukur zerash.

  Ornela DemoOrnela Demo15 ditë më parë
 • Ju lumt goja te dyve na kenaqet vaske mos pac vdekje kurrrrrrr

  Ilir KociIlir Koci15 ditë më parë
 • Vetem nje pytje kam shume me kane pelqyer kenget e te gjitheve artisteve por kengetaren me te bukure qe ka shiperia Poni perse nuke i bete ftes ne kenge mojerespekte 🇦🇱❤❤🇪🇺❤❤

  Lorenc TanushiLorenc Tanushi15 ditë më parë
 • M dzxx Z

  Leonora pashoLeonora pasho15 ditë më parë
 • Vizion Plus na ka dhene perla, e ngriti ne nje nivel te jashtezakonshem muziken popullore

  Isuf MoreaIsuf Morea15 ditë më parë
 • NA KENAQE O PERMETI YNE

  alket bilimanalket biliman15 ditë më parë
 • Jemi krenar qe jemi permetar ju kendoft zemra

  Jonus MelajJonus Melaj15 ditë më parë
  • Edhe kjo juljana kendoka super kenget tona bravo

   Jonus MelajJonus Melaj15 ditë më parë
 • Zemra ju kendofte gjithmone

  Rudin MekolliRudin Mekolli15 ditë më parë
 • Te Mbrekullueshme te Mahniteshem😘😘

  Alketa MbrociAlketa Mbroci15 ditë më parë
 • Ju lumte goja me zerin e bukur ❤

  Naime ShehajNaime Shehaj15 ditë më parë
 • I madhi Vaske Curri qe sjelle pranvere edhe ne dimer me zerin e tije si bilbil respekte 🌟🌟🌟🌟🌟

  Manushaqe GermenjiManushaqe Germenji16 ditë më parë
 • Bravo bravo se na nxorrete malline

  Artan KodrasiArtan Kodrasi16 ditë më parë
 • Ke qene lezeti i asaj mbremje moj Juliana ... zoti te kenaqte ne jete ashtu si na kenaqe ne permetaret ate nate 🙏🏻

  Gazi inoksGazi inoks16 ditë më parë
 • TË LUMTË GOJA JULJANA VASKË CURRI NA KËNQNI SHPIRTIN

  Astrit CelaAstrit Cela16 ditë më parë
 • Zemra ju kendofte se na kenaqet suksese

  Manjola LicoManjola Lico16 ditë më parë
 • Suuuper ju lumte o bilbila na kenaqet👏👏👏🌹🌹

  Jetmira NingaJetmira Ninga16 ditë më parë
 • Ju lumte goja te dyve oo birbila jeni te vecant ⭐⭐✨

  Emiljano HasaniEmiljano Hasani16 ditë më parë
 • Ju lumtë bravo zemra ju këndoftë👏👏👏👏🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌼🌼

  Albana DimoAlbana Dimo16 ditë më parë
 • Ju kendoft zemra o bilbila te juvut jeni te medhenje

  Shaho ShahajShaho Shahaj16 ditë më parë
 • I perkryer bashkpunimi bravo ju lumte goja

  Xhevair QevaniXhevair Qevani16 ditë më parë
 • Nostalgji per keto kenge ju limte goja

  Laberi Lar ne floriLaberi Lar ne flori16 ditë më parë
 • Kenaqesi tu degjosh..

  Anita StafaAnita Stafa16 ditë më parë
 • A ju kenoft zemra e shpirti.cme kenaqet me kto keng🤗opa opaaaa🔥🔥🔥

  Ardit HoxhaArdit Hoxha16 ditë më parë
 • Na kenaqet zemra ju kendofte dy kengetare te peferuarit e mi

  Tatiana CukaTatiana Cuka16 ditë më parë
 • Kapo lavoro

  Virsion PriftiVirsion Prifti16 ditë më parë
 • SA LEZET TË KA KËNGA ME VASKË CURRIN JU LUMTË GOJA

  Astrit CelaAstrit Cela17 ditë më parë
 • Tomi engjell ju jeni Djalli

  ajda Belishovaajda Belishova17 ditë më parë
 • Ju lumte goja

  Ferzilet DaniFerzilet Dani17 ditë më parë
 • Bravo vizion plus , bravo vëllezrit Laço , bravo orkestra e mrekullueshme ! Super 🌟 Vaskë Curri , qershia mbi tortë Juliana me këngët përmetare . Zoti ju dhëntë jetë të gjatë të gjithëve dhe ju këndoftë zemra ashtu si goja !!👏👏👏👏👏👏

  Natasha MihaliNatasha Mihali17 ditë më parë
 • Super

  Bledar MehmetiBledar Mehmeti17 ditë më parë
 • Sa bukur o zot bravo juliana

  Linda BalliuLinda Balliu17 ditë më parë
 • Ju kendoft zemra dhe qofshit ikonat me te mir te muzikes permetare 🤗🤗

  Albjon BociAlbjon Boci17 ditë më parë
 • Shume bukur te dy ju lumte goja!

  Tasim RukoTasim Ruko17 ditë më parë
 • Super bravo shqipet ❤💃👏👏

  zana anazana ana17 ditë më parë
 • Ambasadoret e kenges popullore te jugut Shqiperise, RESPEKTE nga Italia

  Ardjan KryemadhiArdjan Kryemadhi17 ditë më parë
 • Mjeshtri i kenges vask curri

  Klinton MuhaKlinton Muha17 ditë më parë
  • Të mrekullueshëm,të japin jetë e jetë pacin.

   Idris LushaIdris Lusha7 ditë më parë
 • O Juli mos je shtatzën kështu më ngjan amin

  Reio o sa e kercej kete leng MacokuReio o sa e kercej kete leng Macoku17 ditë më parë
 • Zeri i Vaske Currit per kenge popullore te rrenqeth mishin. Respekte nga Elbasani.

  Albert HakaAlbert Haka17 ditë më parë
 • Super me te miret

  Elida MersinllariElida Mersinllari17 ditë më parë
 • Shqipëria jug vee

  Kalije ZiuKalije Ziu17 ditë më parë
  • pa ndarje krahinore

   Reio o sa e kercej kete leng MacokuReio o sa e kercej kete leng Macoku17 ditë më parë
  • Y

   Kalije ZiuKalije Ziu17 ditë më parë
 • U ka lezet,bukur❤❤❤

  Vasilika DimaVasilika Dima17 ditë më parë
 • E kan qar te DYTEEEEEEEEE

  Selman RamadaniSelman Ramadani17 ditë më parë
 • Xhevairë të tabanit, të kuptojnë disa që e kanë bërë llum me tallava.

  Dashamir MuçaDashamir Muça17 ditë më parë
 • Respekt për ju përcjellësit e vlerave të tabanit Respekt

  Dashamir MuçaDashamir Muça17 ditë më parë
 • Ha

  Noriana CelaNoriana Cela17 ditë më parë
ALgones