Era Rusi & Fatmira Brecani - Me zemer te bardhe

14 Kor 2021
680 363 Shikime

@ONIMA - smarturl.it/ONIMA

Era Rusi & Fatmira Brecani - Me zemer te bardhe
Directed by: Juli Lutovac
Music & Lyrics: Gramoz Kozeli
Arrangement: Klajv Kajno, Gramoz Kozeli

Connect with Era Rusi:

facebook.com/erarusimusic
instagram.com/era_rusi

ME ZEMËR TË BARDHË

Fatmira:
Ma ka fal nji nuse Zoti
me zakone si qëmoti
ma dha siç e desha vetë
nusja ime me kimet,

Era:
Ah moj nanë sa mirësi gjeta në kët' shpi, fati më paska ndri,
du me t'thanë s'jam pishman se lash bab' e nanë, bekimet mi kanë dhanë,


Ref:
Fatmira: Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Fatmira: Me zemër t'bardhë edhe me nafak
Era: fjalët e tua oh si kajmak
Fatmira : Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Bashkë: oh sa shyhret gjithë ky lezet, t'na shkojë kjo jetë...marak mos me na mbet'

Amanet nji djalë që kam
tek ty zemrën e ka lan
m'ndahet zemra në dy pjesë
gjysma tjetër ty do t'mbesë

Era:
Ah moj nanë sa të du
nanë e dytë per mu
zemrën peshë ma ke çu
Ah moj nanë sa të du
mjalt - sheqer me mu
Zoti m'ka beku

Ref:
Fatmira: Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Fatmira: Me zemër t'bardhë edhe me nafak
Era: fjalët e tua oh si kajmak
Fatmira : Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Bashkë: oh sa shyhret gjithë ky lezet, t'na shkojë kjo jetë...marak mos me na mbet'.

Komente
 • 🌹💎♥️💋

  Heseneli MehdiyevHeseneli MehdiyevDitë më parë
 • Shum bukur sukse 💋😘🥰

  Dorina LorinaDorina LorinaDitë më parë
 • Shume keng e bukur

  Blerta GjonajBlerta GjonajDitë më parë
 • Kenge me te bukur keto koheve te fundit nuk paskam ndegjuar. Cfare mesazhi te bukur mban teksti. Ju lumte😍

  Arb HArb H2 ditë më parë
 • Ju lumt goja e keni qar bravo te kuptoin keto vajza dhevjerrat qe gjilpera nuk vihet maj me maj po deshen te kaloin ne harmoni

  Boci ZegjineBoci Zegjine2 ditë më parë
 • Bravo oooooooooooooooooooooooooooo

  Ivans KujajIvans Kujaj3 ditë më parë
 • 🌟🌟

  Anjeza GjopalajAnjeza Gjopalaj3 ditë më parë
 • 🥰🥰🥰

  Megi ShimiMegi Shimi3 ditë më parë
 • Me te vertete eshte shume i hidhur realiteti shqiptare, Nuk vleresohen kengetaret se kendojn bukur por kush perdridhet e del zhvesh

  Vjollca RexhaVjollca Rexha3 ditë më parë
 • Jan vertet nuse dhe vjerr keto ?

  Louis XhemaLouis Xhema3 ditë më parë
 • Sa bukur me tingellon:"Sa po te ngjan ky fustan i bardhe!" Ne nga anet tona i themi:"Sa po te shkon!" Shume ze te bukur Fatmira Brecani, edhe me i bukur qenka bere!!!

  Laureta ComeauLaureta Comeau4 ditë më parë
 • Super 🌻🌻🌷🌷

  Fiore AlbaFiore Alba5 ditë më parë
 • po pse moj Era nuk veshe nje moment fustan te bardhe ta shihmim sa te ngjante

  Moza KitaMoza Kita5 ditë më parë
 • Veç nje mbrekulli 🇦🇱🇦🇱❤️

  Proud to be ALBANIANProud to be ALBANIAN6 ditë më parë
 • Bravo.

  Dila OshafiDila Oshafi6 ditë më parë
 • kjo kenge duhet te kape milionat ❤️🌹

  Dritan HidajDritan Hidaj7 ditë më parë
 • SUPER KENGE 🥰

  Florida ShkretaFlorida Shkreta7 ditë më parë
 • Këngë që të kënaq shpirtin kombinim perfekt dy yjet e muzikës shqiptare 👑👑😍

  anni çelhemaanni çelhema8 ditë më parë
 • Ju lumtë goja

  Laura ThimoLaura Thimo8 ditë më parë
 • Je fantastike era

  gladiola tahirajgladiola tahiraj8 ditë më parë
 • Era kishte nje ze fantastk live 🌹

  Marsida MarsMarsida Mars8 ditë më parë
 • Fantastikë. Do doja ta kisha nënën gjalle dhe njeher ta kërcente me nusen qe e deshen shum njera-tjetren

  Miri MiriMiri Miri9 ditë më parë
 • 27,7,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏🙋‍♀️

  RozalitaRozalita9 ditë më parë
 • Fatmire Breqani fantastike me zanin e bukur Kam pas fat që kam qenë në një darsëm Live dhe e kam shiju zanin e bukur të saj

  Vllaznimi AdemiVllaznimi Ademi9 ditë më parë
 • 👏👏👏❤️❤️

  Aida ZiflaAida Zifla9 ditë më parë
 • Bravo ju kendofte zemra

  Jorgo HoxhaJorgo Hoxha10 ditë më parë
 • Ju kendoft Zemra, krenare per ju

  Sofe HaklajSofe Haklaj10 ditë më parë
 • bravo era gjith mon ju uroj gjith te mirat ju dhe fatmires

  hanife krasniqihanife krasniqi10 ditë më parë
 • Ju lumte! Nje perkujtues per mardhenien nuse -vjerre..

  Arjana GjonajArjana Gjonaj10 ditë më parë
 • fatmire berqani me vjen shum mir per ju qe nusja juaj qenka edashur e shum e sinqert .zerin ejuaj shum e pelqej kur ishe ne suedi ne vitin 2000 mos gabofsha me nji koncert kisha shum deshir me ta dhan doret met perqafu por isha shum larg nty kendove me gzim niken nat koh ishe eholl me bel te bukur

  hanife krasniqihanife krasniqi10 ditë më parë
 • Zemra ju kendoft. Interpretim perfekt. Jeni Yje⭐⭐👑

  AdiStudio Dj AdiAdiStudio Dj Adi10 ditë më parë
 • O zot ruaj keto artiste 🤗🤗 eshte nje super kenge me pelqen aq shume sa e degjoj me shume se 50 ne dite dhe e kendoi neper shtepi 👏👏

  Julie MakriJulie Makri11 ditë më parë
 • Super bashkepunim..!!

  Dj NikollaDj Nikolla11 ditë më parë
 • 🤣🤣🤣🤣

  Gjystina Lekaj.Gjystina Lekaj.11 ditë më parë
 • bukur.u shkojne zerat.

  Nina ZykaNina Zyka11 ditë më parë
 • Shume kenge e mire , rrespekt per te dyja !

  gurgacgurgac12 ditë më parë
 • Kenga shum e mir per kentaret pa dyshin nuk ka fjal per te dyjat i pershendes nga KOSOVA

  Gjylije ShehuGjylije Shehu12 ditë më parë
 • Bravo te dua shum fatmira dhe era rusi jeni met mirat🌹💐🌳🌴🌷🌻🍁👍🙏🏻👍🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  Sanie SulollariSanie Sulollari12 ditë më parë
 • ooo u kendoft zemraaaaa

  Besmira ShabaniBesmira Shabani13 ditë më parë
 • Kjo dhurata ne fund shume emocionuese nje fragment shum prekes...lum ata qe kalojn jeten me mirsi e ju knofte zemra te dyjave 🥰🥰

  Naim FeratiNaim Ferati13 ditë më parë
 • Me rrengjethet me kete kenge. Sa mrekulli teksti ! Sidomos kur je ne emigrim larg familjes ky tekst te prek.

  Fjutra MehmetiFjutra Mehmeti13 ditë më parë
 • 🥰🥰🥰🥰🥰🥰👏👏👏👏👏

  Anxhela HoxhaAnxhela Hoxha13 ditë më parë
 • Super kenge ju kendofte zemra gjithmone te dyjave 👫

  Faik BojaFaik Boja13 ditë më parë
 • Bravo bravo u kendofte zemra kege shume e bukure u jepni nje mesazhe te gjithve me kte kege te mrkullushme nusja eshte djamanti shpise

  Eglantina TokuEglantina Toku13 ditë më parë
 • Famira je ikona muzikes shkurt legjenda muzikes

  Lindita DitaLindita Dita13 ditë më parë
 • ❤️

  Rezarta HaxhiuRezarta Haxhiu13 ditë më parë
 • Dy super zera te muzikes sone.Shume suksese ❤️❤️🔥🔥🔥

  Ildes LamajIldes Lamaj13 ditë më parë
 • *Kjo kenge te kenaq shpirtin🤗❤*

  Amour éternelAmour éternel13 ditë më parë
 • Na kenaqet .Bravo te dya te mrekullueshme

  Meri DumaniMeri Dumani14 ditë më parë
 • Po sa bukur edhe Era , te dyja te mrekullueshme.

  Vjollca ShkallaVjollca Shkalla14 ditë më parë
 • Mtekulli te dyja ❤❤🌹🌹

  Kri 99Kri 9914 ditë më parë
 • Ju knoft zemra gjithmone jeni yje e shqipërisë 👑👑princeshat e shqipërisë

  Valentin CekuValentin Ceku14 ditë më parë
 • Përshëndetje. Faleminderit shumë për mesazhin. Ju uroj shumë fat!

  Heseneli MehdiyevHeseneli Mehdiyev14 ditë më parë
 • Jeni te mrekullushme 🤗🤗

  Ronelda MarraRonelda Marra14 ditë më parë
 • Ashtu edhe era esht shum emir

  Azbije zAzbije z14 ditë më parë
 • Fatmire je zonja emir je ikona jon

  Azbije zAzbije z14 ditë më parë
 • Fantastike..Fatmira Brecani nje ze i rralle 😍

  Miranda VathiMiranda Vathi14 ditë më parë
 • Shume e bukur , ju lumte!!

  Barabara mateos MateosBarabara mateos Mateos14 ditë më parë
 • Krijofshi per here duete te kendshme

  Izedin KallugjeriIzedin Kallugjeri14 ditë më parë
 • Shi cfare zeri brilante dhe super orghinale jo Ato ke perputhen qe beren shooo dhe shume Fejke O Melisa o ooo ke dighu konke mmmmi

  shshs shshsshshs shshs14 ditë më parë
 • Fatmira Bercani eshte kengetare dhe ka bere hustori ne muzike eshte muzike me tabane jo jooooo lulkat linditat dhe Melisat keto jane fejke Fatmira Yllle eeeeee

  shshs shshsshshs shshs14 ditë më parë
 • Super Kenge Fatmira + Era super kenge . Gengen isjell FATMIRA ORGHINALE TELUMTE BRILANTE SKA KOMENETE PAKETE E PLOTE . FANSAT TE KANE ZEMERRRRRRR YLLLE ...

  shshs shshsshshs shshs14 ditë më parë
 • 🇦🇱🇦🇿🙏🕊️💋

  Heseneli MehdiyevHeseneli Mehdiyev15 ditë më parë
 • Aaaaa sa kenge e bukur👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Fioralba MerkoFioralba Merko15 ditë më parë
 • 2 ikonat e muzikes, nje super konge, rrespekte per fatmire brecani era rusi je e modhe fare

  Erion NgjeliuErion Ngjeliu15 ditë më parë
 • Komplimenti

  Vjollca GjoniVjollca Gjoni15 ditë më parë
 • Fantastike te dyja 👏👏👏👏👏👏👏🍾🍾🍾🍾🍾

  Elton JakuElton Jaku15 ditë më parë
 • Brravo 👌👌😘😘💖💖

  Gjina KuzhniniGjina Kuzhnini15 ditë më parë
 • Gjithe kte dashuri se ka robi me nenen e vet e jo me vjehrren 😂😂 ja paskan tepru me percafimet.

  T LT L15 ditë më parë
 • Hallall

  Astrit Brahimi HajdarmatajAstrit Brahimi Hajdarmataj16 ditë më parë
 • Bukur shum Bravo 🎉 ⭐️⭐️💐💐

  Liz LizLiz Liz16 ditë më parë
 • Kombinim perfekt i brezave dhe zerave. 👏👏👏 Tani do presim vazhdimin. Sa vjen edhe me te bukura po behen historite.

  Alkilda LicajAlkilda Licaj16 ditë më parë
 • 🥂⭐️

  Plug WrldPlug Wrld16 ditë më parë
 • Une me vjehrren time 🤭😂😂😂😂

  AA17 ditë më parë
 • Digje era digje ❤

  Enea DociEnea Doci17 ditë më parë
 • Ilona e muzikes se veriut me te bukuren era komplimete

  Ilir CekuIlir Ceku17 ditë më parë
 • Super✌🏻

  viiont eooiyviiont eooiy17 ditë më parë
 • 💞💞💞

  Marina TattaMarina Tatta17 ditë më parë
 • Nje kenge qe do mbetet gjate ..dy kengetare te mrekullueshme ...qe edhe njeher na dhuruan knaqesi si me teksin ashtu dhe muzika ...eshte nje kenge perle e vertet 👍👌👏👏👏

  Lili IdriziLili Idrizi17 ditë më parë
 • 👏👏👏

  butterfly doorsbutterfly doors17 ditë më parë
  • Nuk Ngopem Duke e Degjuar🙏🇦🇱❤

   viiont eooiyviiont eooiy17 ditë më parë
 • Era Rusi njesh

  puriziosa malkonsopuriziosa malkonso17 ditë më parë
 • Super kenge👏👏👏👏❤❤❤

  MīT ' ĒVĀD StuĐioMīT ' ĒVĀD StuĐio17 ditë më parë
 • 😳 WOWW😳

  Ariona IsmailiAriona Ismaili17 ditë më parë
 • mrekullia vete .kenga dhe kengetaret

  Ardiana JakuArdiana Jaku17 ditë më parë
 • FANTASTIKE .KOMBINIM SHUME I BUKUR I DY KENGETAREVE POTENTE ME KETE KENGE TRADICIONALE...JU KENDOFTE GOJA DHE ZEMRA GJITHMONE .

  Mimoza DervishiMimoza Dervishi18 ditë më parë
 • BFRAVO SHUM BUKUR FATMIRA MUNDET ME KENDU ME TE GJITHA KENGETARET SE ASHT NEN E MIR VJEHERR E MIRE GRU E MIRE GJYSHE E MIR KENKETARE MA E MIR E UROJ GJITHE TE MIRAT🍇🌹❤👌👑💃💃💃💃💃💃💃

  Skullk13Skullk1318 ditë më parë
 • Sikur Te Kishte( SHQIPERIA E MADHE DISA KENGETAR-E SI JU)👌🙏❤🇦🇱

  Klau PashajKlau Pashaj18 ditë më parë
 • Nuk Ngopem Duke e Degjuar🙏🇦🇱❤

  Klau PashajKlau Pashaj18 ditë më parë
 • Nje Faleminderit SHUME TE MADHE PER IKONEN E MADHE TE VERIUT(FATMIRA BREÇANI)Gjithashtu edhe per Ty Era Rusi,jeni te mbrekullueshme,Zoti Ju Bekofte ne Jetet Tuaja Familjare🙏👌🔥(Kenaqesi DHE DASHURI QE JAM BREZ I 1987 TJU DEGJOJ ZERIN TUAJ)🙏🙏👌👌Edhe Pse Jetojme Larg Shqiperise🇦🇱🙏🇬🇷

  Klau PashajKlau Pashaj18 ditë më parë
 • shum bukur. ju lumt goja. bravo💝💝💝🍀💝💝

  Florida XhebexhiuFlorida Xhebexhiu18 ditë më parë
 • Bukur...bukur.zera.bilbili

  Maksut BeidjaMaksut Beidja18 ditë më parë
 • Deshira e cdo djali, te shohe nusen e tij te respektoje nenen e nena te doje nusen. Kenge super.

  Lule PazariLule Pazari18 ditë më parë
  • @isuf Aliu 👍

   RozalitaRozalita2 ditë më parë
  • @Rozalita mendoje te respektojne njera tjetren dhe jo ta duan njera tjetren

   isuf Aliuisuf Aliu2 ditë më parë
  • Suuuperrr Komente 👍 🙋‍♀️

   RozalitaRozalita16 ditë më parë
 • Best..... No 1.... I'm romanian I think your melody is now sing from our fake artists

  Ionuț IonuțIonuț Ionuț18 ditë më parë
 • Era kenaqesi kishim .koh pa degju diçka origjinale ju lumte

  Monda LishiMonda Lishi18 ditë më parë
 • Sa bukur kisha koh pa degju nje keng te till jeni te mrekulllushme zoti ju rujt te dyjave

  Saimir JukajSaimir Jukaj18 ditë më parë
 • Yll të kam Era, shpirt 💕

  Ela DeliuEla Deliu18 ditë më parë
 • Sa e bukur kjo kenge .

  Minushe NdojiMinushe Ndoji18 ditë më parë
 • Sa e bukur. Domethenese. Ju lumte. 😍😍😍😍

  Jolie loves flowersJolie loves flowers18 ditë më parë
 • O zot sa e bukur

  Irena TabakuIrena Tabaku18 ditë më parë
 • Flm shumë me kto fjalë te mrekullueshme,që shpirtin dhe zemren ta qetësojne ,urime te perzemerta nga Gjermania! Na mungon gjuha dhe Atdheu jone ne vend te huaj e kemi nevoje per me shum kshu kengesh,ju pergezoj ! 😘😘

  Eglantina AllamaniEglantina Allamani18 ditë më parë
  • nevoje per kenge qe percjellin mesazhe te mira ....

   vbddfy euuytvbddfy euuyt18 ditë më parë
ALgones