Mevli ft. Sabiani - Gurbet (Official Video 4K)

29 Jan 2021
3 230 500 Shikime

Facebook: facebook.com/ArkivaShqip
Instagram: instagram.com/arkivashqip/
Muzika: Petro Xhori, Sabiani
Teksti: Petro Xhori
Arrangement: Samuel Kodra
Mix/master: Xhulio Milloshi
Video: MaxProduction
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/662gA6AY2GrJYacMNSQosP
iTunes: music.apple.com/us/album/gurbet-feat-sabiani-single/1551359268?ls=1&app=itunes

Komente
 • E bukur dhe prekese

  Florinda MetaFlorinda Meta46 minuta më parë
 • Kush ka ber dislike sigurisht jan Ata lloj njerzish qe sdi ca eshte kurbeti dhe sdi cdo te thot te kesh prinderit larg syrit dhe larg vetes.. Qe nuk e din sa vuajm ne ne emigrim larg familjes... Bravo mevlan Sabian 😢😢

  GunzAlbGunzAlbDitë më parë
 • Super keng qe na prek te gjithve me shum ndjenj brenda 👍

  Soni SulajSoni SulajDitë më parë
 • Sa shum e degjoj dhe aq shum qaj bravo cuna jeni super talent 👏👏

  Mimoza DodaMimoza Doda2 ditë më parë
 • And always remember good gives the Most difficult tasks to his strongest soldiers

  زهراء الروسيه Al Russiaزهراء الروسيه Al Russia2 ditë më parë
 • Shumë e bukur🌍

  Omer RexhepiOmer Rexhepi2 ditë më parë
 • Superrrrr

  Emanuela QazimllariEmanuela Qazimllari2 ditë më parë
 • Bravo e keni bere shum bukur

  Bero HeroBero Hero3 ditë më parë
 • Respekte per Mevlanin sukses vlla

  Endrit CerraEndrit Cerra3 ditë më parë
 • ❤️❤️❤️❤️❤️😍😍😍😍😍😢😢😢😢

  Alexandra SeidiraiAlexandra Seidirai3 ditë më parë
 • Djali ma dergoj ket link😢nga gyrbeti A do behet naj her o zot te na vin femijet Sa veshtir me dal femijet 20vjeqar t,merr😢😢gjith na votojm femijet kerkun😕😕😕😕🙏

  Aferdita KrasniqiAferdita Krasniqi3 ditë më parë
 • Shuj shun

  Jimmy KapicaJimmy Kapica4 ditë më parë
 • Kame vite large familjes time❤❤💋

  Enxhi EngjiEnxhi Engji4 ditë më parë
 • Shum bukur kio muzika complimenti mevlan ju uroi nga zemra ime sa me shum kenge me te bukurra ju pershndes nga italy enxhi 😍😍😍 suksese me kete kengn per shndes familjen time skam vite pa iparre me sy😢

  Enxhi EngjiEnxhi Engji4 ditë më parë
 • Bravo mevlan

  Vitori ToskuVitori Tosku4 ditë më parë
 • ady2tewlewrrree562909r

  vasi misliuvasi misliu4 ditë më parë
 • 1sh

  Eri MataEri Mata5 ditë më parë
 • Shume bukur mevlani I per'puthen😘😊😊

  Albion CipiAlbion Cipi5 ditë më parë
 • Bellissima canzone ,un due super complimenti

  Luce KalariuLuce Kalariu5 ditë më parë
 • Shum e bukur kenga dhe prekese bravo mevlan suksese

  david devidavid devi5 ditë më parë
 • Hajde Mevlan hajde

  Rona BeqirajRona Beqiraj5 ditë më parë
 • Türkiyeden selam aşklarım yaşasın Arnavutlar !

  postman161616 postman161616postman161616 postman1616165 ditë më parë
 • Po ikin njerzit tane pa i thene lamtumire 🙃🙃🙃🙃🙃

  Altin HaliliAltin Halili6 ditë më parë
 • Kendon: Mevlani edhe Antonela😂😂🙈 Super keng👍

  best- onebest- one6 ditë më parë
 • Te lumte mevlo

  Albjona KurtiAlbjona Kurti6 ditë më parë
 • 😋😋

  Arnesa MillakuArnesa Millaku6 ditë më parë
 • Bravo Mevlan nje super keng esht e vertet sado qe jemi rritur larg dhe loti derdhet sado qe jemi te medhenj ka dit te mbushet zemra prandaj sa me shum like per kete super keng

  Vasjar AbaziVasjar Abazi6 ditë më parë
 • Bravo Mevlan kingu

  David divDavid div7 ditë më parë
 • Sh.bukur vargjet dhe interpretimi duet.... ah kurbet na trete te gjall 😪😪

  Voka 1966Voka 19667 ditë më parë
 • Bravo Mevlan ⭐⭐⭐⭐

  marsela imerajmarsela imeraj8 ditë më parë
 • nje kenge se ste merzitesh e sikur ta degj gjith diten 💖

  ska emerska emer9 ditë më parë
 • kenge me nje kuptimplot per ata qe jan ne emigrim e i merr malli e per guret ku jan rrit e jo me per njerzit e shpise 😥💖

  ska emerska emer9 ditë më parë
 • te dy nje ze fantastike ju uroj suksese te me tejshme jeni super

  ska emerska emer9 ditë më parë
 • mevli je shum imir po me ledjanen do jesh dhe me imir

  sandri josifisandri josifi10 ditë më parë
 • Bravo se na knaqe me kete muzik prekese kena mall per njerzit tone kurbeti na largoi per se gjalli zoti te rujt Mevlan Shaba suksese per muziken respekt per ty

  albanie albaniealbanie albanie10 ditë më parë
 • 🇦🇱🇽🇰👬👫❤️❤️❤️

  Florim KozhaniFlorim Kozhani10 ditë më parë
 • Hallo

  Florim KozhaniFlorim Kozhani10 ditë më parë
 • Kenga me e bukur e vitit. Like kush mendon keshtu 👍👍👍

  Nertil HysaNertil Hysa10 ditë më parë
 • Bravo cuna super kenge , Sabiani nje super artist 👍 Mevli nje super cun endrra xhdo vjerre 🙏

  Edisa HaxhihalajEdisa Haxhihalaj10 ditë më parë
 • Ne qe jemi ne kurbet, na qan zemra per SHQIPERIN dhe per njerzit tan edhe kur dukemi te lumtur.

  hobby vlorahobby vlora10 ditë më parë
 • Skam fjale per kte kenge mjaft te bukur

  jaimito xdjaimito xd11 ditë më parë
 • Per mua kenga me e mir esht Ledianaaaa e bukur sikur Zana Jio se bej shaka te githa sum te bukura jin bravo

  Anita VenetiAnita Veneti11 ditë më parë
 • Jo

  Florim KozhaniFlorim Kozhani11 ditë më parë
 • JARA

  Florim KozhaniFlorim Kozhani11 ditë më parë
 • 🇽🇰🇦🇱❤️❤️❤️👫👬🌹

  Florim KozhaniFlorim Kozhani11 ditë më parë
 • 😍😍😍super keng 🤗🤗🤗🤗

  bana banabana bana12 ditë më parë
 • Super kenge.. Bravo mevli👏👏lum nena qe te ka🌟🌟te uroj shuuuume suksesee🌟👏👏👏

  Ela elaEla ela12 ditë më parë
 • Nje njeri qe rrespekton familjen sidomos nenen ai person ka vlera te medhanja

  doire aintudoire aintu12 ditë më parë
 • 😭😭😭😭Un gjaj se nuk ikam te dy po' Jeta kshu e ka bravo te dy julumt goja

  Stella AgejaStella Ageja12 ditë më parë
 • *Gesù Cristo è il Figlio di Dio, morto e risorto dai morti per darci la vita eterna.* *Egli ha anche promesso di guarire il tuo corpo.* *Questo è vero amore!!! (alza gli occhi e chiediglielo)*

  Mike SaraftMike Saraft12 ditë më parë
 • 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇧🇪🇧🇪🇧🇪

  Ida FloridaIda Florida12 ditë më parë
 • Super keng suksese mevlan

  shkoder albaniashkoder albania13 ditë më parë
 • bravo bravo, 😘♥️❤️ kam 15 vjet ne kurbet na esht tha ❤️edhe syu per nenen qe nuk u ngopen kurr ♥️♥️

  dolita windodolita windo13 ditë më parë
 • 👌👏⭐️⭐️🤗🤘🤘🤘🤜🤛🤙🎤🎤🎶🎶🎵🎼🎻🎙️

  Jani BalliuJani Balliu14 ditë më parë
 • Je shum bukur

  Jani BalliuJani Balliu14 ditë më parë
 • bravo bravo, 😘♥️❤️ kam 15 vjet ne kurbet na esht tha ❤️edhe syu per nenen qe nuk u ngopen kurr ♥️♥️

  bilinas minibilinas mini14 ditë më parë
  • LUM NANA QE TE KA.

   dolita windodolita windo13 ditë më parë
 • Shum keng e bukur sa her e degjoj lotet me rrjedhin se kam 7 Vite pa u kthyer ne shqiperi😭 te Familja gjithsesi ju peruroj per kete Kenge te bukur qe na jep shum emucjon👏👏👏👏👏👏👏❤❤👑👑👑👑

  blerina ukablerina uka14 ditë më parë
 • 👌👌👌👌👌

  Egzon ImeriEgzon Imeri14 ditë më parë
 • I love this Song....Respect Brothers... so nice...!!!

  Turkey MC MollaogluTurkey MC Mollaoglu14 ditë më parë
  • KARAT E MELISES I KAN BER DIS LIKE

   bilinas minibilinas mini14 ditë më parë
 • Ju lumt goja jeni kengetar super

  Alesja HimaAlesja Hima15 ditë më parë
 • O zot sa prekese sa kam qare. .😓😢😢 vetem kush eshte larg prinderve e kupton..

  Mei GataMei Gata15 ditë më parë
 • ZOTI ju ruajt të gjith ata qe jan në gurbet🇦🇱🙏

  linda melisalinda melisa15 ditë më parë
 • Mevlan na kënaqë me ket keng na qan zemra për fëmijët 😭

  linda melisalinda melisa15 ditë më parë
 • Se di cfr qellimi kan ne jett Kto qe i kan bo dislike ksaj kenge

  Erjon KrosiErjon Krosi15 ditë më parë
 • Oj nane vetem ty tmendoj e kam shummmm malll nuk e di kur do takoemi nhe dite .😭😭😭😭😭🙏🙏🙏😭

  doliio volaydoliio volay15 ditë më parë
 • Mklla

  Anxhela SadushiAnxhela Sadushi15 ditë më parë
 • 👌👌👌👌👏👏👏👏

  Anila VrapiAnila Vrapi15 ditë më parë
 • Kush nga cunat qe esht ne kurbet esht prek nga kjo keng “UN PO PER VETE”

  alida flusalida flus15 ditë më parë
 • LUM NANA QE TE KA.

  Sinan IzviraSinan Izvira16 ditë më parë
 • Ju kendofte shpirti e zemra gjith jeten. RRESPEKTE .

  Sinan IzviraSinan Izvira16 ditë më parë
 • tgigyhc

  Hatiqe HotiHatiqe Hoti16 ditë më parë
  • Ju lumt ,me tvertet nje keng shumm prekse, suksese ne projektet tjera, 👌🏻

   alida flusalida flus15 ditë më parë
 • Super kenge bravo 🇦🇱🇦🇱

  Edison KoromaniEdison Koromani16 ditë më parë
 • KARAT E MELISES I KAN BER DIS LIKE

  Rich Hellbanianz HBRich Hellbanianz HB16 ditë më parë
 • Dxxxc

  Edona BadalliEdona Badalli16 ditë më parë
 • Bravo mevlani bravo

  Bianca MarinaBianca Marina16 ditë më parë
 • Mevlan te lumt goja me kete keng na preke shum

  Aleksandro BreguAleksandro Bregu16 ditë më parë
  • Mevlan je 🌟🌟🌟

   Aleksandro BreguAleksandro Bregu16 ditë më parë
 • Bravo mevli😢😢😥😭😭😭😭🥺

  orgito muhametajorgito muhametaj16 ditë më parë
 • Na dogji malli per prinderit. Na vrau shpirtin mergimi. E humba babin per krishtlindje e smunda ta prek e ti marr ere per here te fundit . Qaj me lot dite e nate.😔😔😰 Respektet e mia Mevlan e Sabian !🙋‍♀️

  Valbona MalValbona Mal16 ditë më parë
 • Shume emocionuese ne se jemi larg e dime shume mire largesine ndaje shpise familjes 😪😪😪bravo Sabian &Mevlan 👍👏👏👏

  wnnalis cioovwnnalis cioov16 ditë më parë
 • Ju lumte goja me keto kenge mallengjyese se ne qe jemi larg kemi sh mall per vendin tone te mrekullueshem 😔👍👋👋👋👋🙏

  Tatjana DishajTatjana Dishaj17 ditë më parë
 • Bravo 🔥🔥🔥🔥

  Luis selimi Luis 12Luis selimi Luis 1217 ditë më parë
 • Bravo

  strvestrve17 ditë më parë
  • Sa like shkoj per dashurin e perjetshme 《Prinderit》

   wnnalis cioovwnnalis cioov16 ditë më parë
 • 😭😭😭

  Lindi GashiLindi Gashi17 ditë më parë
 • Mevlan do ma japesh nr e telefonit se jam fansja jote?

  Ilva BociIlva Boci17 ditë më parë
 • Ju lumt ,me tvertet nje keng shumm prekse, suksese ne projektet tjera, 👌🏻

  zejnepe kadriuzejnepe kadriu18 ditë më parë
 • Sabian ze i bukur!

  Venera PulajVenera Pulaj18 ditë më parë
 • Zoti i rujt te gjithë GURBETQARET 😭😭

  sokin jonsokin jon18 ditë më parë
 • Mevlan per dite i degjoj kenget e tu ne jutup je shume i mire o lediana zemer gur sillu mire me mevlanin vleresimin qe te ka bo mevlanin sta ka bo asnje mashkull mos merr per koti me djemt tjere se do maresh fam po do digjesh pasta ne qoft se je si u par aqite ne fillim

  Suzana CinariSuzana Cinari18 ditë më parë
 • Fiks kjo kenga per cunat e anglis

  Ervi VisiErvi Visi19 ditë më parë
 • Klavjature:Aldin Mislimi🇷🇸

  Aldin MislimiAldin Mislimi19 ditë më parë
  • Mevli

   sokin jonsokin jon18 ditë më parë
 • Mevlan djali na ke prek te gjithe me ket keng vlla te pershendes nga germania

  Fredis DajaFredis Daja19 ditë më parë
 • dashurin e vertet..suksese dhe tgjitha te mirat...

  abbsnn coseabbsnn cose19 ditë më parë
 • E keni gjet me kte kenge..e degjoj shpesh me heq sadopak mallin qe kam per prindit..bravo mevlan shaba

  Oltion DokaOltion Doka19 ditë më parë
 • bravo bravo, 😘♥️❤️ kam 15 vjet ne kurbet na esht tha ❤️edhe syu per nenen qe nuk u ngopen kurr ♥️♥️

  DIAGO YTDIAGO YT19 ditë më parë
 • 😭😭😭😭😭 auch ne KUBETQARÈT ahhh o Zot 😭😭😭 vuajtje gjithmon ne SHPIRT 🇦🇱😭🇩🇪

  Elvira E.A.TElvira E.A.T19 ditë më parë
  • Shum kenge e bukur

   abbsnn coseabbsnn cose19 ditë më parë
 • Shume prekse kjo kenge 😢per ne qe jemi ne kurbet,,,Suksese te metejshme vllacko je nje kengetar shume i mire.!!!!

  Nikolas BalliuNikolas Balliu19 ditë më parë
 • Sa like shkoj per dashurin e perjetshme 《Prinderit》

  Marina GjekaMarina Gjeka19 ditë më parë
 • Aseaeze

  Elvi ErgiElvi Ergi20 ditë më parë
 • Teksti ; Mevlani (Ref) 👇🏻 A sa shume m'ka marre malli me te pa Ah kurbet me more e me tret gjalle Jo nuk pyte loti per Burr o vetem qan Sabiani 👇🏻 Si je o shpirt , te mendoj une per cdo dite Aje merzit duket me prit aje merzit Sa mall me te pa , me të prek tani qe je large , sa te du nje oqean kurr s'na ndan Mevlani (Ref) 👇🏻 A sa shume m'ka marre malli me të pa Ah kurbet më more e me tret gjalle Nuk pyte loti per burr o vetem qan Mevlani 👇🏻 Mezi pres me ardhe e me te puth ne ball Kur te shoh e ndjej qe zemra ka me mu ndal jo nuk pyte loti per Burr o vetem qan Sabiani 👇🏻 Ku je o shpirt të mendoj une per cdo dite Aje merzit duke me prit ,aje merzit sa mall me te pa , me te prek tani qe je large sa te du nje oqean kurr s' na ndan Mevlani (ref).. 👇🏻 Like 😍

  EmirjanaEmirjana20 ditë më parë
 • Shum prekse

  anxhela Sinanianxhela Sinani20 ditë më parë
ALgones