Mariola & Jurgen Kacani - O ju djem që çatë detin (Official Video 4K)

28 Jan 2021
621 289 Shikime

Facebook: facebook.com/ArkivaShqip
Instagram: instagram.com/arkivashqip/
Teksti nga 01:06 - ZAHO BALILI
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Maldin Avduli
Video By: Folklorit.tv
M.U.A: Sageri
Styling: Blerina Ceraku Bc. Designer
Gelosia Jewelry
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/5wPnOIEi54D43dIm4Pv76O
iTunes: music.apple.com/us/album/o-ju-djem-q%C3%AB-%C3%A7at%C3%AB-detin-feat-jurgen-kacani-single/1551328431

Komente
 • nice thank you to share

  Jannahmazing!Jannahmazing!2 ditë më parë
 • Thjesht super keng na preket 😭😭😭

  anxhela Denis 06.07.2019anxhela Denis 06.07.20196 ditë më parë
 • Te kedofte zemra

  Polikseni SeniPolikseni Seni6 ditë më parë
 • Nostalgji per ne qe jemi neper kurbet dhe degjojm kte keg faleminderit qe na kujtoni se kurbeti sesht i leht per asnje.

  Gaming YTGaming YT7 ditë më parë
 • O zot se na bete te qajme se e kemi te gjithe shpirtin plage..😥.ju kendofte zemra😰😰

  Gazmend XhafaGazmend Xhafa8 ditë më parë
 • 🥺🥺❤

  almida drizaalmida driza9 ditë më parë
 • Bravooo ju lumt goja super kenge

  Erieta ShaipiErieta Shaipi9 ditë më parë
 • Un kendoft zemra na bet me te qare po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel jeni yje

  Entela LuljaEntela Lulja10 ditë më parë
 • Zemra ju kendofte

  ujori ujoriujori ujori10 ditë më parë
 • 🥰🥰🥰🥰🥰🥰

  melinda ndrecamelinda ndreca11 ditë më parë
 • E keni qare me lot kete kenge. Ju lumte goja. Na prek shume kjo kenge ne qe jetojme ne emigrim. 😢😢😢

  HEIDDEN MUSICHEIDDEN MUSIC11 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra na perlotet

  antonio plepiantonio plepi11 ditë më parë
 • Ju lumtë goja

  Viktor LikaViktor Lika12 ditë më parë
 • Shume prekese.Mjere ato nena qe u helmuan ne femijet e tyre .Mjere dhe ato gra qe rriten femije jetim 😥😥😥😥😥.Ju lumte goja jeni shume te mire.

  Luljeta SpahoLuljeta Spaho13 ditë më parë
 • 😭😭❤❤

  Xhulja XhuliXhulja Xhuli13 ditë më parë
 • E paski qar kete keng Bravo sukses pa fund per te dy moter e vella Por kurbeti na largoi dhe kjo pandemia na shkateroi.

  gerta kollcinakugerta kollcinaku13 ditë më parë
 • Fantastike si keng nje bravo te madhe

  Shpresa SelimiShpresa Selimi13 ditë më parë
 • U lumt te dy si moter e vlla shum keng e bukur❤❤💞

  Blerina BuziBlerina Buzi14 ditë më parë
 • Shum keng e bukur

  Blerina BuziBlerina Buzi14 ditë më parë
 • Sh bukur kendon !

  Je SJe S15 ditë më parë
 • Nje prsh nga mua izet qamili nga risilia e vlores.ndodhem ne emigrim.edhe sa sa e degjova kete kenge nuk ri dot nje dite pa e degjuar.bravi qe te dy moter e vella.shume bukur.teksti fantastik.complimenti.

  Izet QamiliIzet Qamili15 ditë më parë
 • Super 😘🌹

  Elton SalihajElton Salihaj16 ditë më parë
 • Bravo 🤗🤗🤗❤️❤️❤️🌹🌹🌹

  Elton SalihajElton Salihaj16 ditë më parë
 • JU FALEMINDERIT DHE PER KENGET QE KENDONI NA KUJTONI GHITHMON NENAT DHE SHQIPERIN

  Fredi MojalliaFredi Mojallia19 ditë më parë
 • O bilbilat e shqiperise ju kendofte zemra po qaj para se ato te nisen jo vetem djemte po dhe vajzat Ju kendofte zemra

  Blerina VataBlerina Vata19 ditë më parë
 • Yje te lindur na kini kenaqur

  Alti AltiAlti Alti20 ditë më parë
 • Super keng bravo ju kendoft zemra u ndam per se gjalli

  Blerina DedaBlerina Deda20 ditë më parë
 • Ju bëftë zoti mbarë këngë e paçi gjithëmon

  Marsila MemajMarsila Memaj20 ditë më parë
 • Ju kendoft zemra

  Vefi LutajVefi Lutaj21 ditë më parë
 • 🤗🤗🤗🤗🤗🤗👍👍👍👍👍👍

  Vasilika HidaVasilika Hida21 ditë më parë
 • Ah more,cna bete te qajme,sa nenave shqiptare ju kane thare syte nga lotet,dhe care zemra nga malli, per femite qe kane ikure ne kurbete, the nuk edin se ku jane,ah moje SHQIPERI qe dhe sote,,,kullone gjake nga plaget qe te hapen,dhe akoma po te hapin,,,,

  Vasilika HidaVasilika Hida21 ditë më parë
 • I love you from Ardian Lumani from Dandenong

  Ardian LumaniArdian Lumani21 ditë më parë
 • Bravo 👏👏👏👏

  manuel kullimanuel kulli22 ditë më parë
 • Ju jeni thesar, lum ne qe ju kemi. Ju kendofte zemra. Shume bukur

  Sadi BallaSadi Balla22 ditë më parë
 • bravoooo... jeni super artista

  priam janjipriam janji23 ditë më parë
 • Ju kendoftè zemra e suksese tè keni gjithmon😥🥰🥰

  Gentiana GoxhaGentiana Goxha24 ditë më parë
 • Gezim, krenari dhe lote. Ne qe jemi larg Atdheut, keto kenge te bukura, na prekin shpirtin, zemren njekohesisht na frymezojne e na bejne me te forte. Ju uroj gjithe te mirat shqiptareve kudo ku ndodhen. .

  Dimitris KodDimitris Kod24 ditë më parë
 • 👏👏👏👏 shum kenge e bukur....komplimenti

  Iljaz QepaballiuIljaz Qepaballiu25 ditë më parë
 • Ju kendofte Zemra na bet te qajme se i kemi njerzit e dashur ne gurbet 😭😭😭😭😭

  Eli CelaEli Cela25 ditë më parë
 • 😢😢😢🙏🙏🙏

  Etleva BerbiuEtleva Berbiu25 ditë më parë
 • 😘😘😍🤗super kenge ju lumte goja

  Ola BakuOla Baku26 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra

  Bruna LiciBruna Lici26 ditë më parë
 • Bukur ju kendofte zemra gjithmone. Krenoemi o yje.

  Magdalena MoukaiMagdalena Moukai26 ditë më parë
 • 😢😢😢😭

  Najo NajoNajo NajoMuaj më parë
 • Ju kendofte zemra kudo qofshi te dyve si moter e vella......

  Vlora TulumtdoraVlora TulumtdoraMuaj më parë
 • Bravissimi 👍

  Lumturi VelaLumturi VelaMuaj më parë
 • Dy zera te mrekullushem, ju kendofte zemra

  nikolin marvatajnikolin marvatajMuaj më parë
 • super kenge te rrenqeth mishin kur e degjon...fiks per realitetin e shqipetareve qe jane ndare neper bote 😭😭😭

  tori anxhitori anxhiMuaj më parë
 • Bravo super kenge 👏👏🌟🌟

  Jeta MartaJeta MartaMuaj më parë
 • Super kenge bravo 👏🏻👏🏻👏🏻

  agim hoxhaagim hoxhaMuaj më parë
 • Bravo super si gjithmon

  Anisa SedaAnisa SedaMuaj më parë
 • Zeri ketij djalit , qenka me te vertete i vecante ... bravo !!!!

  Majlinda FanninMajlinda FanninMuaj më parë
 • A kurbeti i mallkur ndoshta na shtoi te mira materiale le te themi po na.thau syte per prinderit

  Monda AgMonda AgMuaj më parë
 • Shum bukur lumsi kush nuk e ka jetuar kurbetin na qan shpirti per vendin ton😪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Blerina DemirajBlerina DemirajMuaj më parë
 • Respekte nga rruga e rre 😂🤘

  Jusuf NasifJusuf NasifMuaj më parë
 • 💔😔😭😭

  Istrefi epaIstrefi epaMuaj më parë
 • Vetem te mir te keni te mrekullushm 💕😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔🇱🇷🌏🇦🇱😔💕

  Shpresa ballolliShpresa ballolliMuaj më parë
 • Super kenge

  Alda BegajAlda BegajMuaj më parë
 • Bravo🙏😘😘

  Nertila GolemiNertila GolemiMuaj më parë
 • Super kenge🙏sapo e degjova u preka shum!Ne qe jemi jasht shipris na mungojn keto kenge😘😘

  Nertila GolemiNertila GolemiMuaj më parë
 • Super kenge bravo jurgen mariola

  Xhulia ZylaliXhulia ZylaliMuaj më parë
 • Bravo

  Maro RessMaro RessMuaj më parë
 • 🙌

  Alex MouzakiotisAlex MouzakiotisMuaj më parë
 • Bravo super rrrrr

  marsela Ballimarsela BalliMuaj më parë
 • Aman na mbushet me lote shume prekese

  Moza HilaMoza HilaMuaj më parë
 • ooo sa bukur o zot sa me rrenqethi

  Nurie ThomoNurie ThomoMuaj më parë
 • Ju kendoft zemra per shqiptaret qe kane emigruar

  Pandeli TopllariPandeli TopllariMuaj më parë
 • T'ju haj zemren ❤

  bocoy noiubocoy noiuMuaj më parë
 • Me besoni o njerezpo me vdes babi nuk i del shpirti se nuk vjen dot motra e vogel na greqia po vian me shpirt

  Bosi BosiBosi BosiMuaj më parë
 • ca kenge ju kendofte zemera juve 👏👏👏😒😒bravi

  Esmeralda LamcjaEsmeralda LamcjaMuaj më parë
 • Ju këndoftë zemra, motër e vëlla ,lum nëna që u ka.

  Lindita NasufiLindita NasufiMuaj më parë
 • Super kenge! Vetem po te kesh gur ne vende te zemres sdo ta ndjeje kete kenge qe e kendojne keta yje, as nje here se dogjoj deri ne fund, se kujtemet e kurbetit na kane shkaterruar.

  Argyro VasiliArgyro VasiliMuaj më parë
 • Bravo

  dondon257 has123dondon257 has123Muaj më parë
 • Super 😢💜💜💜

  bora _ borabora _ boraMuaj më parë
 • ❤️❤️

  Rexhina HysenllariRexhina HysenllariMuaj më parë
 • Bravo respekt 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Olti VloraOlti VloraMuaj më parë
 • ❤️

  Erlind SinaniErlind SinaniMuaj më parë
 • 😭😭😭

  Erlind SinaniErlind SinaniMuaj më parë
 • 👏👏😍😍

  Dajana MoneDajana MoneMuaj më parë
 • ju kendoft zemra jeni me te miret ❤❤🎤🎤

  Gazmend MalajGazmend MalajMuaj më parë
 • Oh sa prekse Kur degjoj kete kenge mendoj me lot né sy per vellezerit e mi dhe 😢dhe per persona qé I dua shume

  Renata KamamiRenata KamamiMuaj më parë
 • Kenge epaci

  Tane km SuloTane km SuloMuaj më parë
  • Na kujtuat ato kohe te kaluar a dhe te pa harruara rrofshi

   Tane km SuloTane km SuloMuaj më parë
 • Ju lumte me rrenqethet mishi kokrra. Kokrra kur ju ndegjoj ju kendofte zemra e paci jete

  anisa ahmetajanisa ahmetajMuaj më parë
 • Sa e degjova ne tik tok e hapa direkt bravo na bete per te qare shum e bukur ...

  Salida KoromonjSalida KoromonjMuaj më parë
 • Bravo 👏👏

  Elona Ferdi DervishiElona Ferdi DervishiMuaj më parë
 • ⭐⭐🌹🌹🌹🌹🌹

  Mirela XhafaMirela XhafaMuaj më parë
 • kurbeti eshte me i rend per vajzat e reja te martuara e me femij te vegjel dhe u largohen burrat ne kurbet e mbeten vetem

  Ar RildiAr RildiMuaj më parë
 • Ju lumte goja e keni qare kete kenge. @Zaho Balili i pavdekshem, tekstet e tij do kendohen brez pas brezi

  seeni gztyseeni gztyMuaj më parë
 • Ju lumt Goja qe e kendoni me shpirt. Sa Nena jane qe presin femijet e tyre e i dhemb shpirti qe edhe sot e kesaj dite presin me shpresen ti vijne... vec zemra e shpirti i nenes e di dhimbje per femijen... Ehhh ky emigrimi i mallkuar ...

  blu blublu bluMuaj më parë
 • Ju lumte goja. Nuk ka fjale per ta pershkruar. Exelent job

  Valbona DikellariValbona DikellariMuaj më parë
 • Zot ca dritherime bravoo

  Paola paolaPaola paolaMuaj më parë
 • Bravo 🤗🤗

  Malvina LamajMalvina LamajMuaj më parë
 • Super kenge 😍😍

  Ilir MukaIlir MukaMuaj më parë
 • Une jam nga Veriu por i pelqej kenget e te gjitha trevave shqiptare, e verteta eshte qe une kur filloj te degjoj kenget nga jugu ju jeni me te preferuarit dhe ju uroj cdo te mire dhe sa me lart Bravo per kengen prefekte si gjithmone 😊

  Astrit BuciAstrit BuciMuaj më parë
 • Kush esht ne kurbet e kpt kte kenge 😢

  ori alliuori alliuMuaj më parë
 • Ne. Qershore. Te 2000. Kam kaluar otranto si shum bshkombasit e mi, Ju falenderoje nga zemra suxsese

  AZET LAMCJAAZET LAMCJAMuaj më parë
 • Ju kendofte zemra na iku jeta ne kurbet😥

  Fabjola lagesiraFabjola lagesiraMuaj më parë
 • Bravoooo superrrr e keni qar me lot

  Luli VeizajLuli VeizajMuaj më parë
 • Super kenge kjo eshte kenga e vlores dhe e vlonjateve👏👏👏

  Enso lelaEnso lelaMuaj më parë
 • Lu lumte goja kam qare kur e degjova mu kepute shpirti 👏🙏

  Leda MerkoLeda MerkoMuaj më parë
ALgones