Elvana Gjata x Yll Limani - E di X Marre

7 034 268 Shikime

0:00 E di
2:25 Marre
5:16 Subscribe

Stream/Download: loudcom.lnk.to/edixmarre
" E di"
Produced by Fatjon Miftari
Music: Fatjon Miftari, Yll Limani, Elvana Gjata
Lyrics: Yll Limani, Elvana Gjata
Mix & Master by Lex Barkey
Concept & Directed by: Dina Morina & Mjellma Istrefi
Cinematographer:Petrit Ukehajdaraj
Editor:Liridon Metushi
Colour Grading: Agon Nushi
Make up & Hair : Sellma Kasumoviq, Kaci Lleshi

"Marre"
Produced by Fatjon Miftari & Andy Gramm
Music: Yll Limani, Elvana Gjata
Lyrics: Yll Limani, Elvana Gjata
Mix & Master by Lex Barkey
Concept & Directed by: Dina Morina & Mjellma Istrefi
Cinematographer:Petrit Ukehajdaraj
Editor:Liridon Metushi
Colour Grading: Agon Nushi
Make up & Hair : Sellma Kasumoviq, Kaci Lleshi

Licensing : getin@loudcommedia.com
instagram.com/elvanagjataaaa
facebook.com/elvanagjatazyrtare
twitter.com/GjataElvana
instagram.com/ylllimani/
instagram.com/fatjonmiftari/

(C) 2021 EMM distributed by Loudcom Media

Lyrics :
"E di"
E di
Ah qa ishe e di
Nuk ka me na shku viti
Pa u nda une e ti

Pretty gal
E bukur amo so normal
Te banesa i kom shku
Telefonin po ma nal

Pretty gal so normal
Ko me ta bo naj skandal
Une di, une di, une di

Se ti po ma ik trunin
Se ti pse pe ndrron numrin
Se ti ma hek gjumin
Se ti je ka ja qet funin

Histori
Jena bo na histori
S’ka njeri qe nuk e di
Sahere ndahem une e ti

Ti po ma bon ma t’ron
Kur nuk po m’kallxon
Qa kom bo, qa kom bo, qa kom bo

E du e du e du
E du pa to nuk muj
E du e du e du
Per to sa jom ka vuj

"Marre"
Na me u nda o marre marre marre
Me m’bo me vujt o marre marre marre
Ty me ta thon/thanë nuk pata qare qare
Krejt i boj per ty e sem vjen marre

Krejt i di
Krejt i kom marr vesh e di cfare zemre e ki ti
Si besoj kerkujt si ty

Une nuk muj me duru
As nuk du me menu mos me kon ti me mu
Tash e di, tash e di,
Gjithe je kon ti, je kon ti

E ti luj luj luj veq mos luj me zemren tem
Ma ka ni se ma ka ni po ko me lujt nese ti m’rren

Na me u nda o marre marre marre
Me m’bo me vujt o marre marre marre
Ty me ta thon/thanë nuk pata qare qare
Krejt i boj per ty e sem vjen marre

Lej le t’folin le t’folin kujt pi ja nin
Ata nuk e kane dashnine
E ty as te thoni jo jo nuk t’vijne
Krejt i bojm na per dashnine

E ti luj luj luj veq mos luj me zemren tem
Ma ka ni se ma ka ni po ko me lujt nese ti m’rren

Na me u nda o marre marre marre
Me m’bo me vujt o marre marre marre
Ty me ta thon/thanë nuk pata qare qare
Krejt i boj per ty e sem vjen marre

Komente
 • E kam ngju ma shum se 216 her qe kur ka dal brravo me pelqen veq vazhdoni

  Malvina GjokaMalvina Gjoka17 orë më parë
 • E ke qare , big bravo 👏

  Migena MeloMigena Melo18 orë më parë
 • If you are reading this, I wish with all my heart that all the goals for which you are fighting day by day are fulfilled, Have faith that they will come true!

  hen kohen ko19 orë më parë
 • Eshte shume kenge e bukur❤️❤️

  Oligert __&Oligert __&19 orë më parë
 • Jetes asnjeher nuk i dihet se çka mund te ndodhe por shpresoj per te gjithe ata qe dashurojn me gjithe zemer te ken ne krah personat qe e meritojn ate dashuri...⚘

  Ridi RidiRidi Ridi19 orë më parë
 • Хорошо

  Игорь АнтоновИгорь Антонов21 orë më parë
 • Kenget me te bukura 2021

  albion Metushialbion Metushi22 orë më parë
 • You are very talented singers.Congratulation fo these wanderful songs.

  Aurela GoreziAurela GoreziDitë më parë
 • اول عربي 😐😏 لايك في طريقك

  NATSONATSODitë më parë
 • 🎧🎧👌

  DEIBBLI .Boyzi.jacUCCINI DBOORDEIBBLI .Boyzi.jacUCCINI DBOORDitë më parë
 • Ma te miret jeni

  Amarildo MaqinajAmarildo MaqinajDitë më parë
 • Kenga shqip komentet te Tera anglisht

  Marina MuhollariMarina Muhollari2 ditë më parë
 • Two beautiful songs from two very talented singers. Elvana is gorgeous and sexy as always and Ill has a very interesting voice.

  Avi YacobiAvi Yacobi2 ditë më parë
 • Why not splitted to two songs, "marre" is much better 😍

  Rena ツRena ツ2 ditë më parë
 • 😍😍

  Xufe SadikajXufe Sadikaj2 ditë më parë
 • Inna introduced you to me Elvana You're just amazing Girrrrrl🌏♥️

  Asma MoukasAsma Moukas2 ditë më parë
 • 🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Lossy AbaziLossy Abazi2 ditë më parë
 • 😍nuk ka me m shku viti pa e degju mijra here ket kenge.

  Meli melyMeli mely2 ditë më parë
 • Duhen me shume kenge si keto se na mbyten "rreperat" dhe te fortit.

  TikcomebestokTikcomebestok2 ditë më parë
 • 😍😄💃🏻

  Artjola Jata 💞Artjola Jata 💞3 ditë më parë
 • Wooowwww ❤️🇦🇱❤️ gigantisch 🇦🇱🇦🇱👌👌👌👌👌👌🌎🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Skender SinaniSkender Sinani3 ditë më parë
 • 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏super

  Blerta CukoBlerta Cuko3 ditë më parë
 • Super ylli limani 🥰🥰🥰🥰🥰❤❤💫💚💚💫❤🥰😊😊😊😊😊❤💫💫❤❤💚💫🥰

  alesja alesjaalesja alesja3 ditë më parë
 • qenkan 2.2k fakira qe kan be dislike

  My LoveMy Love3 ditë më parë
 • Super kéngé falminderit Elvana & Yll 🙏

  V KV K3 ditë më parë
 • 😍😍😍😍😍😍

  elton stillelton still4 ditë më parë
 • Muzika shum e bukur. Po teksi njesoj eshte. Un shqiptare jam po shqipen e tyreve nuk e kuptoj. E njenjta tekse 😱😱😱😱

  DETI NaniDETI Nani4 ditë më parë
  • Gjuhët e pasura kan shumë dialekte dhe unë jam krenar dhe falënderohem këngëtarëve të ri që i dokumentojnë dialektet për gjeneratat e ardhshme

   tannlegeoslotannlegeoslo2 ditë më parë
  • Si duket shqipja e juaj esht shum e kufizuar?

   Geg ToskaGeg Toska3 ditë më parë
 • Pazdrav Za albanij

  Kepsera JakupovicKepsera Jakupovic4 ditë më parë
  • Elvana Gjata dhe Yll Limani kombinim fantastik 🤩🤩

   hen kohen ko19 orë më parë
  • Elvana Gjata dhe Yll Limani kombinim fantastik 🤩🤩

   minij hooiminij hooi2 ditë më parë
 • super 👏👏

  Ersida HajdariErsida Hajdari4 ditë më parë
 • Gthugygij^

  klodiana vogliklodiana vogli4 ditë më parë
 • sa like per kengen

  LedjaBeqiriLedjaBeqiri4 ditë më parë
  • Pafund

   Xhoi BeqiriXhoi Beqiri3 ditë më parë
 • Kjo kenge eshte shume e bukur, por mua me pelqen kenga 'marre' . Beni nje bashkpunim te dyte se kjo kenge eshte shume frymezuese . Kush mendon si une?

  Dhurata . sweetDhurata . sweet4 ditë më parë
 • Outfiti te Marre katastrof

  BI BTSBI BTS4 ditë më parë
 • Çdo te thot fjala mare.. se ne nga jugu i themi nje luleje( koçimare) shkurt mare ..esht dikush te ma spjegoj çdo te thot ,se sma ha mendja te thot koçimare kjo

  Gert GeniGert Geni4 ditë më parë
  • Marre quhet turp. Perdoret edhe i /e marr

   Geg ToskaGeg Toska4 ditë më parë
  • Nuk eshte mare, por marre (turp), dmth ne kuptimin qe eshte turp te ndahemi.

   TheSoni30TheSoni304 ditë më parë
  • Turp i bjen

   Fatmir AzFatmir Az4 ditë më parë
 • Qikjo kanga ma e gjata🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄💜💞💜💜

  Valbone BekaValbone Beka5 ditë më parë
 • Sa zë të bukur kan kta të dy,super bashkpunim

  Fjori AlbaFjori Alba5 ditë më parë
 • A

  Arjeta MusliaArjeta Muslia6 ditë më parë
 • Me pelqen shume zeri i Yllit! Edhe Elvana shume bukur! Kombinim perfekt zerash!!!

  Laureta ComeauLaureta Comeau6 ditë më parë
 • 🤩🤩🤩💥💥💥

  ElsaElsa6 ditë më parë
 • The best of 2021 🔥

  ANDlANDl6 ditë më parë
 • Elvana Gjata dhe Yll Limani kombinim fantastik 🤩🤩

  Klea ZheleguKlea Zhelegu6 ditë më parë
 • Po nje balad nga ju te dy, e imagjinoni dot si do ishte?

  Marsela LleshiMarsela Lleshi6 ditë më parë
 • Se ti po ma hek trunin 😓😓😤 Se ti pse pe ndrron nrr😶 Gj.S

  2Pac-G2Pac-G6 ditë më parë
 • Te gjith punojn keng e Elvana vetem Hite 👌🏻

  Noni NikollajNoni Nikollaj6 ditë më parë
 • O zot sa kenge e bukut

  Petrit DushkuPetrit Dushku6 ditë më parë
 • Cila pjes ju pelqen me shum - e di apo marre (mua me pelqen meshum marre)😄❤

  Sali AbazovSali Abazov7 ditë më parë
 • What a beautiful woman, that is crazy how beautiful she is and the song is also perfect, grettings from Croatia💕

  Se DžSe Dž7 ditë më parë
  • She is from albania and people in Albania are sow beautifull and I am from Albania Albania is the best .Çkemi njerez nga shqiperia

   GENTJAN HYKAGENTJAN HYKA3 ditë më parë
  • She is even more beautiful live! 😍 Love for Croatia ♥️

   A. R.A. R.6 ditë më parë
 • 🌹🌏🌎🌍🧿🙏♾

  Nurcan GunderNurcan Gunder7 ditë më parë
 • O Zot sa kenaqem Duke kercyer me kte keng!!!!!

  Naj Ada FlpNaj Ada Flp7 ditë më parë
 • Te gjith kemi nevoj per fjal te mira ne keto kohe te veshtira duhet ti iu lutemi zotit per mir

  kida kidatorekida kidatore7 ditë më parë
 • Keine Ahnung was die da singen. Aber cool 😎 👍

  Artur SparrowArtur Sparrow7 ditë më parë
 • Bravo keng super

  Marilda LilaMarilda Lila7 ditë më parë
 • ✝️❤️

  Beleg 03Beleg 037 ditë më parë
 • Bravo nje keng si kjo na u ka desh⭐⭐🇦🇱🇦🇱

  Tina MerjaTina Merja7 ditë më parë
 • Such a beautiful language what is it!?

  Ask to seduce MissAsk to seduce Miss7 ditë më parë
  • Albanien language

   Geg ToskaGeg Toska7 ditë më parë
  • Albanian language-shqip

   The GirlThe Girl7 ditë më parë
 • A beautiful song. Hello from Germany. I like it👍👍

  Queen DeepQueen Deep7 ditë më parë
  • Can you pls mix some of the albanian hit songs??

   AntzelaTzafaAntzelaTzafa20 orë më parë
  • @Esi Dallo ppppppppppppppnpppp

   maria aliajmaria aliaj3 ditë më parë
  • Pppppppp

   maria aliajmaria aliaj3 ditë më parë
  • hello from albania

   Esi DalloEsi Dallo5 ditë më parë
  • Super bravissimi

   Tila KasmiTila Kasmi7 ditë më parë
 • Wlcana ft ylli shume te bukra keto kenge

  pranvera mustafarajpranvera mustafaraj7 ditë më parë
 • Seupr

  Lumturie CubakuLumturie Cubaku7 ditë më parë
 • Si pa kuptim fare teksti kenges

  anjeza hametianjeza hameti7 ditë më parë
 • 641& h ,mS§☺️☺️😔😞🥸😣😖🤬

  Beli SalihuBeli Salihu8 ditë më parë
 • Super Kong bravo😙😙😙😙

  Xhesi SeferiXhesi Seferi8 ditë më parë
 • Much love from Belgium 🇧🇪🇧🇪 keep up the good work 👍👍

  Colin GoethalsColin Goethals8 ditë më parë
  • O me ne fund bashkpunimi ku dyt kengtart din me knu pa autotune😍😍😍😍

   serry ciokserry ciokDitë më parë
 • Dy zerat me te vecante te Shqiperise.na kenaqet me keto kenge shume te bukura.suksese te dyve💖

  aswer huioaswer huio8 ditë më parë
 • Pravo ju pofte

  Gersi HoxhaGersi Hoxha8 ditë më parë
 • Super kenge

  Marin ZefajMarin Zefaj8 ditë më parë
  • Elvana esht Elvana o vlla ska mo 👌👌👍👍❤❤

   Ask to seduce MissAsk to seduce Miss7 ditë më parë
 • Shumë këngë e bukur ju lumt . Ky është një hit i padiskutueshem . Faleminderit që na i bëni këtë verë akona më të bukur. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  Erjola IbiErjola Ibi8 ditë më parë
 • I love this queen❤️

  Boby MusicBoby Music8 ditë më parë
 • super song i love this

  Sioni GegSioni Geg9 ditë më parë
 • 🇪 🇱 🇻 🇦 🇳 🇦  🇬 🇯 🇦 🇹 🇦

  ᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜ9 ditë më parë
 • ꧁𝖠𝖺𝗁 𝖤𝗅𝗏𝖺𝗇𝖺, 𝗓𝖾𝗆𝗋𝖾𝗇 𝗍𝖺 𝗁𝖾𝗇𝗀𝗌𝗁𝖺 ,𝗌𝗁𝗉𝗂𝗋𝗍 𝗃𝖾 ت︎❣︎❤︎❥︎♥︎♡︎❦︎༄✩☆✰☢︎✪❁☝︎꧂

  ᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜ9 ditë më parë
 • The only issue I see is the outfits and hairstyles 😞 otherwise all good, great tune 😁🥳

  MayaMaya9 ditë më parë
 • Kto qe kan bo dislike degjojne kenget e perputhsave🤣🤣🤣🤣🤣 Super Elvana&Ylli👏👏🎶🎶🎶

  anonimanonim9 ditë më parë
 • Super kenge dy vocale te mrekullueshme🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐💋❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  lolita chikitalolita chikita9 ditë më parë
 • Shum e mir kenga ju lumt juve👏👏👏👏

  Qendresa MekuliQendresa Mekuli9 ditë më parë
 • ❤️❤️❤️❤️❤️👌

  HB’MAFIA.ktu.bzzzzz👑👑👑HB’MAFIA.ktu.bzzzzz👑👑👑9 ditë më parë
 • 😍❤💙💛👍

  Abed ZedatAbed Zedat9 ditë më parë
 • one of the most beautiful voices that i heard bravo elvana 🔥😍 greetings from our neighbors Montenegro 🇲🇪

  mllop aeetmllop aeet9 ditë më parë
 • Elvana eshte shpresa jone e vetme.Do zoti vitin tjeter cojne Elvana Gjaten ne eurovizion!! Sepse nese iken ne eurovizion Elvana gjata ne Shqiptaret e kemi te sigurt fitoren me te!!!!!!

  Ariu AriuAriu Ariu9 ditë më parë
 • Elvana esht Elvana o vlla ska mo 👌👌👍👍❤❤

  Elidona BeshiElidona Beshi9 ditë më parë
 • perfekt

  Xhesika MllojaXhesika Mlloja9 ditë më parë
 • Kush ka zotin me veti nuk e rrezon as termeti

  ICT Youth Camp Extra CreditICT Youth Camp Extra Credit9 ditë më parë
 • 🌻🌷

  Erbjol SharkaErbjol Sharka9 ditë më parë
 • jeni ilac per shpirt shyqyr qe egzistoi se na myten pseudokngtaret😍😍😍😍😍😍

  Jtree SamsJtree Sams10 ditë më parë
 • Kanali per femije Baby Nefeli Keng dhe lojra per femije

  Baby NefeliBaby Nefeli10 ditë më parë
 • 👍

  Alex MouzakiotisAlex Mouzakiotis10 ditë më parë
 • 🤍🤍🤍

  Bani ZeqajBani Zeqaj10 ditë më parë
 • Why not English translations? I like it but can't understand the words!:(((

  juan Pjuan P10 ditë më parë
 • Ju lumtë që të dyve 😍😍

  Arlido LikaArlido Lika10 ditë më parë
 • Kenge e bukur plot ndienje 👏👏👏

  Griselda BrahoGriselda Braho10 ditë më parë
 • Albanisch ist eine der attraktivsten Sprachen! 😍

  Pierre PetermichlPierre Petermichl10 ditë më parë
 • Love you guys🔥🔥

  Eda SaraciEda Saraci10 ditë më parë
 • Kenge super ❤❤❤ 100 her t degjuar ne dite😍

  DietologeDietologe10 ditë më parë
 • If you are reading this, I wish with all my heart that all the goals for which you are fighting day by day are fulfilled, Have faith that they will come true!

  Black&White MusicBlack&White Music10 ditë më parë
 • THIS IS ART

  islflfmdjffnf ushfjdkdhffislflfmdjffnf ushfjdkdhff10 ditë më parë
 • STAN

  islflfmdjffnf ushfjdkdhffislflfmdjffnf ushfjdkdhff10 ditë më parë
 • 👍🏻

  BABETIMEBABETIME10 ditë më parë
 • paka a shume e ka bo

  dorian molladorian molla11 ditë më parë
 • Elvi eshte Diva. Respekt nga Drenica

  mercurealmercureal11 ditë më parë
 • Kenga me e bukur kete vere 🤑🤑👑👑💎💎💎💎💎

  Eni DajkoEni Dajko11 ditë më parë
 • Elvana You are so damn good

  Tuk TukTuk Tuk11 ditë më parë
ALgones