Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

31 Mar 2021
493 406 Shikime

www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: algones.info

Komente
 • thote nenja jane krushq

  luli luljetaluli luljeta13 orë më parë
 • 😡😦😡

  Jona JonaJona Jona19 orë më parë
 • shume te thjeshta gjerat ,,, j e n i t e m b r e k u l l u e s h e m ju lumte na kenaqet shpirtin

  1995samos1995samosDitë më parë
 • Nje pershendetje orkestres te jashtezakonshem me vlonjatin Altin llaka i ritur ne shkollen e muzikes naim frasheri

  Alex GjyshiAlex GjyshiDitë më parë
 • Artista lindin dhe nuk behen...BRAVO

  maksim sotamaksim sotaDitë më parë
 • ze mahnites

  zejmona zenizejmona zeniDitë më parë
 • O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏

  Laura LauraLaura LauraDitë më parë
 • Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone

  Mira CoboMira CoboDitë më parë
 • Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐

  Roza RozaRoza Roza2 ditë më parë
 • Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt

  Nico BanushiNico Banushi2 ditë më parë
 • Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏

  Alban CekojaAlban Cekoja2 ditë më parë
 • Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem

  Aliraj FlorianAliraj Florian2 ditë më parë
 • Mbrekulli 👏👏

  Emiliano EminiEmiliano Emini2 ditë më parë
 • Rofshi sa malet

  Gentjan BreshaniGentjan Breshani2 ditë më parë
 • O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

  Roza RozaRoza Roza3 ditë më parë
 • Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo

  bledar muhobledar muho3 ditë më parë
 • E ke mbyt o Lorenc Cunaj

  Aurent CalaAurent Cala4 ditë më parë
 • Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱

  Klau PashajKlau Pashaj4 ditë më parë
 • te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn

  sulo tiransulo tiran4 ditë më parë
 • Kenge e valle e paci gjithmon

  Bardha ZhurdaBardha Zhurda4 ditë më parë
 • Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia

  Odhise HysoOdhise Hyso4 ditë më parë
 • o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏

  dhurata Dhuratadhurata Dhurata5 ditë më parë
 • Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.

  Zapata ZapatinoZapata Zapatino5 ditë më parë
 • O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️

  Αλεξάνδρα 13Αλεξάνδρα 135 ditë më parë
 • Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....

  Arta KuskeArta Kuske6 ditë më parë
 • Super zera

  Paviola HoxhajPaviola Hoxhaj6 ditë më parë
 • Bravooooooo♥️♥️

  Edlira JakupiEdlira Jakupi6 ditë më parë
 • Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit

  Mimosa SalijMimosa Salij6 ditë më parë
 • Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .

  Nuredin KorreshiNuredin Korreshi6 ditë më parë
 • Lol uy6666

  Zaja RltonZaja Rlton6 ditë më parë
 • The dislikes are from jealous Serbs

  Stelios TrokaStelios Troka6 ditë më parë
 • Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏

  sofia simoni96sofia simoni967 ditë më parë
 • Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu

  Egla KamperiEgla Kamperi7 ditë më parë
 • Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!

  Mikel HysajMikel Hysaj7 ditë më parë
 • Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏

  Mikel HysajMikel Hysaj7 ditë më parë
  • Te pakte na mbeten keget se dasmat i mori Korona qe t'i Mari ne ball ata qe e nxoren koronen prishen gjith gezimin njerezor duke ndaluar buzqeshjen e popullit duke na vulosur gojen me.mask.dhe.na.kthyen.nga..njerez.ne.kafsh.pershendetje nga.verolinua Gjermania jasu.petrit patrioti.me.ta.orea Tragudhja

   Spiridoula RrapushiSpiridoula Rrapushi2 ditë më parë
 • Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!

  erinda sulajerinda sulaj7 ditë më parë
 • O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina

  Fredi YzeirajFredi Yzeiraj7 ditë më parë
 • RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im

  Zani i mirèZani i mirè7 ditë më parë
 • 👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me

  Liljana AllkajLiljana Allkaj7 ditë më parë
 • Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Serxho VloreSerxho Vlore7 ditë më parë
 • O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft

  Gobaj DnakGobaj Dnak8 ditë më parë
 • Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.

  Flora GushaFlora Gusha8 ditë më parë
 • Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur

  Pranvera DukaPranvera Duka8 ditë më parë
 • DUET I MREKULLUESHEM. JENI TE PAPERSERITSHEM O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.

  Flora GushaFlora Gusha8 ditë më parë
 • Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur

  Margarita ThatcherMargarita Thatcher8 ditë më parë
 • Bravo..bilbilat e jugut.respekt

  Gigi GigiGigi Gigi8 ditë më parë
 • Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.

  Besa SerjaniBesa Serjani8 ditë më parë
 • Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres

  Margarita ThatcherMargarita Thatcher8 ditë më parë
 • Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸

  Leonora HoxhaLeonora Hoxha8 ditë më parë
 • O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese

  Baftjar HatijaBaftjar Hatija8 ditë më parë
 • 😍👏👏👏

  Marjana AnaMarjana Ana8 ditë më parë
 • Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰

  Eva RriskaEva Rriska8 ditë më parë
 • Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.

  Shyqyri HakramaShyqyri Hakrama8 ditë më parë
 • Bravo

  Sandra StathiSandra Stathi8 ditë më parë
 • Mos vvdekshi kurr o bilbila

  Dizo SakoDizo Sako8 ditë më parë
 • Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges

  Brunilda KociBrunilda Koci8 ditë më parë
 • Ju lumte goja

  Μοζα ΚαραγκιόζηΜοζα Καραγκιόζη8 ditë më parë
 • Bravo petrit shoku im

  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeriΚωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri8 ditë më parë
  • @xhek kanani να σαι καλά φίλε

   Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeriΚωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri6 ditë më parë
  • Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏

   xhek kananixhek kanani8 ditë më parë
 • Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda

  Gobaj DnakGobaj Dnak8 ditë më parë
 • Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit

  markela Tsailakimarkela Tsailaki8 ditë më parë
 • Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës

  Elbasan TiraneElbasan Tirane9 ditë më parë
 • Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo

  Valbona KocirajValbona Kociraj9 ditë më parë
 • Gjirokastra edhe Vlora ❤️🇦🇱

  Erion HaskaErion Haska9 ditë më parë
 • Bravo

  Viron AlushajViron Alushaj9 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra se na kenaqet na shtuat jeten 🔥🔥🔥🔥

  etmond sefaetmond sefa9 ditë më parë
 • 9

  Katerine NdrekoKaterine Ndreko9 ditë më parë
 • Nuk i kuptoj fare ketaqe bejn dislike Maja dhe petrit jeni yje

  Albana DoraciAlbana Doraci9 ditë më parë
 • Digjeniii me te miret🔥🔥🔥

  CHANEL ONECHANEL ONE9 ditë më parë
 • 3,4,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Roza RozaRoza Roza9 ditë më parë
 • Mbrekulli

  Xrstina azemiXrstina azemi9 ditë më parë
 • SUPER...👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Avdi HoxholliAvdi Hoxholli9 ditë më parë
 • O zot sa te bukura jane kenget tona por akoma me te bukura behen per ne qe jemi emigrant o zot jane mrekulli e vertet. Ju kendoft zemra !!!

  af solaraf solar9 ditë më parë
 • Bravo na kenaqet te dy birbilat e jugut !!!!

  Entela XheliliEntela Xhelili10 ditë më parë
 • Ju lumte 😍😍😍

  silvana cekrezisilvana cekrezi10 ditë më parë
 • Te dy bilbilat e shiperise❤🎶❤...qe u kemi gjitmon ne zemrat tona...❤💎❤💎

  Elvis bocajElvis bocaj10 ditë më parë
 • Ju këndoftë zemëra që na knaqët o bilbila

  Mersin MalajMersin Malaj10 ditë më parë
 • Bravo te dy jini bilbila na kini kernaqur me kenge qe keni bere na kini maniture me kengen bravo bravo..

  Lina HoxhaLina Hoxha10 ditë më parë
 • Kjo eshte laberia jon le ta te degjojne gjith shqipria ooo opa digje Maya yll o sa te adhuroj e bukur o oooo rrespekte Petrit Lulo birbili i vlores ton

  Aulona SqilloAulona Sqillo10 ditë më parë
 • 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Gerald JaupajGerald Jaupaj10 ditë më parë
 • Petrit lulo je njesh 🌟🌟🌟🌟

  Eua HasaEua Hasa10 ditë më parë
 • Dy yje🌟🌟 na falet shum emocione 😍shkelqeni 🇦🇱 zoti tju japi vetem te mira 🙏😘😘

  Rafaela HajdinajRafaela Hajdinaj10 ditë më parë
 • O sa lezet ka skena me nje kengetar si Petrit lulo

  Fato VeliuFato Veliu10 ditë më parë
 • JAM PREL ARA NGA SHKODRA JAM NIP GJIROKASTRITI O DAJKO TE KENDOFT ZEMRA

  Tirana TiranaTirana Tirana10 ditë më parë
 • SADO TE TE VIJNE RROTULL JE NE PANTEON TE ARTE TE GJITHE TE SHOJIN NGA POSHT DERSA TI I SHIKON NGA LART. DI TE BEJ DHE KRITIKA TE BEJ EDHE LAVDERIME. NUK MARR MENDIM NGA TE TJERET JAP VLERSIM NGA ANA IME PER TY THEM ME PLOT GOJEN DHE PER FJALET JAM I BINDUR NJE TE TE AFROHET TY SOT AKOMA NUK KA LINDUR NJE BILBIL KA SHQIPERIA EDHE AI JE TI PETRIT LULO🥇🥇🥇🔥🔥🔥🔥♥️♥️♥️♥️🔝🔝🔝🔝👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  xhek kananixhek kanani10 ditë më parë
  • Ju lumshi goja na kenaqet bravo Ardian Ila na nderove Vloren Milano

   Vyron KapinoVyron Kapino10 ditë më parë
 • Shqipetaret me kenge i kalojne dhe gezimet edhe fatkeqesite. Mos ndaloni kurre se beri kete emision qe te zgjat jeten!

  E.K.E.K.10 ditë më parë
 • RESPEKTE PER KETA LEGJENDA..YJET E LABERISE...

  Kristo ZervoKristo Zervo11 ditë më parë
 • Jeni te pa aritshem zeri dhe kenget tuaja jane ilac per shpirtin na kenaqet

  muhamer spahillarimuhamer spahillari11 ditë më parë
 • Ehhh, more Petrit vëllai!! Gjym zëri!! Përqafime!!

  genci banigenci bani11 ditë më parë
 • Shum bukur na kenaqet jeni mrekullushme

  Donika MazajDonika Mazaj11 ditë më parë
 • Bravo Sh bukur Ze bilbili te dy Oh kenaqesi tu degjoj qe kendoni me ate ze fantastik Urime Zjarr skena .

  drita shabanidrita shabani11 ditë më parë
 • Bravo jeni te dy bilbilat e jugut dhe lum ata qe ju degjojne hallall ja u befte zoti na kenaqet shum me kengen tuaj te bukur 👏👏👏

  Besnik TopiBesnik Topi11 ditë më parë
 • 2 bilbilat e jugut kur behen bashk Te shtojn jeten 🥰🥰🥰

  Ajet ShenajAjet Shenaj11 ditë më parë
 • Bravooo

  Adi VeizajAdi Veizaj11 ditë më parë
 • Ja keshtu ndodh kur bashkohet Gjirokastra me Vloren!

  Stavros DStavros D11 ditë më parë
 • Bravooooo kryeveper promovimi i folkut popullore mbare nga trevat e kombi shqiptare!!

  Arber BallaArber Balla11 ditë më parë
 • Bravoooo Vizioni pergezime nga zemra bukur kur promovoni muzike te paster shqiptare dicka me teper per tu treguar femive tane nga folku popullore i te gjitheva trevave te kombit shqiptare Bravoooo Urime 🤗👊🇦🇱👊🇦🇱🇦🇱💪

  I’am IllyriansI’am Illyrians11 ditë më parë
 • Bravo e dogjet fare

  Festime HoxhaFestime Hoxha11 ditë më parë
 • Te lumte petrit kohe kisha pa te pare ke gjetur dhe nje labe qe i qan kenget e jugut

  VANGJEL FETAVANGJEL FETA11 ditë më parë
 • Bravo 👏👏👏👏

  Rozina LlucaRozina Lluca11 ditë më parë
 • Ju dhent zoti shendet se na kenaqet shpirtin ne keto koh te veshtira qe po kalojm 👏👏👏

  Albano TafaAlbano Tafa11 ditë më parë
ALgones