Alban Ramosaj - Shpirto

9 Kor 2021
489 693 Shikime

@ONIMA - smarturl.it/ONIMA

Music by: @AlbanRamosaj
Produced by: Marko Polo & TullProductions
Mastered by: Reveal Sound UK - Niel Pickles
Lyrics by: @ELINEL & Alban Ramosaj
Video Production: Ra FilmHouse

Connect With Alban!
Instagram: instagram.com/albanramosaj

Lyrics:
Geçtim o yolları, geçtim o yolları
Yaktım o yılları, Yaktım o yılları
Bir an!

Tash e ni kohe se gjej veten ku ti m'le
po tash e ni kohe o bejb m'ke bo me t'urrejt
Look, une zemren ta kom qel, se kom dit qe ma therr

Sun pi kuptoj kto ndjenja, sa ma shum i dojm na thejn ah..
M'ke bo me kajt, veten mos me majt, me zo me t'shajt
Dashnia ka me t'vrajt, ka me t'vrajt, ka me t'vrajt

Keq bone vallahi, keq bone vallahi
Falma po sta fali, falma po sta fali
(shtir o)
Keq bone vallahi, keq bone vallahi
Falma po sta fali, falma po sta fali

Shpirto! Hej!
S'tkthehna mo, s'tkthehna mo
(x4)

Sdu me gjet si ti mo jo
se ti mu m'ke lon
dhimbje n'dit- dit- dit, n'dit ma t'kqija

Sdu me gjet si ti mo jo
se ti mu m'ke thon
"Mos ta nin se m'ki n'dit ma t'vshtira"

Keq bone vallahi, keq bone vallahi
Falma po sta fali, falma po sta fali
(shtir o)
Keq bone vallahi, keq bone vallahi
Falma po sta fali, falma po sta fali

Shpirto!
S'tkthehna mo, s'tkthehna mo
(x4)

Geçtim o yolları, geçtim o yolları
Yaktım o yılları, Yaktım o yılları
Bir an!

Komente
 • Love this song 💕 hello from Morocco ☺️

  Achraf YlZAchraf YlZDitë më parë
 • good singer and amezing person missing you a lot alban ( yoni from israel )

  Yoni AzulayYoni AzulayDitë më parë
 • Zdu me gjet si ti se ti mke lan dhimbjen , ne ditet ma tkqia , zdu me gjet si di ma se ti mke than do tme kesh ne ditet ma te veshtira ... ( fiks kshu ke than shpirtooooo ) ☹️☹️

  Alice NikeAlice Nike3 ditë më parë
 • Absolutely delicious 🤤

  Xhesi DukaXhesi Duka5 ditë më parë
 • Kenget e tua behen hiti jone ,imi dhe vajzes 5 vjec,je unik me zerin tend !

  Destemona BeqiriDestemona Beqiri8 ditë më parë
  • Thank you!

   Destemona BeqiriDestemona Beqiri7 ditë më parë
 • L

  BatonBaton10 ditë më parë
 • Kenge qe mund t'a ndegjosh edhe pas 20 vitesh she prape ta knaq shpirtin!

  Dije BerdynaDije Berdyna11 ditë më parë
 • Love your voice ❤💕

  laureta abazilaureta abazi12 ditë më parë
 • On repeat! ❤️❤️

  melzibamelziba14 ditë më parë
 • .

  Destemona BeqiriDestemona Beqiri14 ditë më parë
 • Kjo kng esht mrekulli 😍😍😍😍🤍

  Angel AngelAngel Angel14 ditë më parë
 • Alban ❤️

  ely whiskyely whisky15 ditë më parë
 • Artisti me i mire me zerin me te bukur super keng 👏👏👏😳

  Enada DuzhaEnada Duzha17 ditë më parë
 • 🥰💕

  ANISA RRINGAJANISA RRINGAJ17 ditë më parë
 • Shyqyr kenge e bukur vetem me Ramosaj dhe pa femra!👍

  Eulona GuziEulona Guzi17 ditë më parë
 • Po ca na duhesh ty tqeka ca 💔

  Faki faki Kiaki kiakiFaki faki Kiaki kiaki17 ditë më parë
 • The best new artist 🔥

  Eglantina ZadijaEglantina Zadija17 ditë më parë
 • Edhe 100 here ne dite ta degjoj ,sme lodh por me teper kam deshire ta degjoj.

  88arte zeneli88arte zeneli17 ditë më parë
 • Shum fort 🔥 love from Cologne 🇦🇱🇦🇱

  Rexha BekoviqRexha Bekoviq18 ditë më parë
 • Love ❣️😍

  Bertina ShtembariBertina Shtembari18 ditë më parë
 • ♥️♥️♥️♥️🙏🏽 masterpiece!

  jugoholicjugoholic18 ditë më parë
 • Aall day looong shpirtooooo

  Lili HarapejLili Harapej18 ditë më parë
 • Perfect!!

  Alba MustafajAlba Mustafaj18 ditë më parë
 • Dua tekstin 😍Sa keq kaq pak klikime 🤔

  Chanel GabrielChanel Gabriel18 ditë më parë
 • My fav per momentin! Love it!

  Blerina PlakuBlerina Plaku19 ditë më parë
 • Yll me xixa 🌟1 milion here e kam degju vec une, ALgones must be wrong me kto klikimet!

  Xhes HoxhaXhes Hoxha19 ditë më parë
  • @Getonis D kerkova pak ne Google dhe ishte pak e nderlikuar shpjegimi qe jepte, thoshte qe ne 24 ore 1 personi mund ti numerohen 4-5 here klikimet edhe sikur te klikoje 50 apo 100 x mbas 24 oreshit YT fillon dhe regjistron prape klikimet e reja nga i njejti person por prape jo te gjitha klikimet qe ai person i ben. Dicka tjeter, nqse e ben autoplay disa here nuk rregjistrohet me shume se 1 shikim sepse duhet te shtypesh 'play' cdo here qe do ta hapesh videon. Shume e nderlikuar por kjo ishte e tera 😊

   AA12 ditë më parë
  • @A sesht e vertet. Nese e sheh videon 10her at'her 10 views do shtohen, nese e sheh 50her at'her 50views fo shtohen

   Getonis DGetonis D13 ditë më parë
  • Besoj se 1 person numerohet si 1 klikim edhe sikur ta degjosh 1000 here, te pakten ashtu me kane thene kur ishte ajo kenga e shume klikuar Gangam Style.

   AA17 ditë më parë
 • Super ze bravo Albani suksese 👏👏👏👏

  Adelina KalemiAdelina Kalemi19 ditë më parë
 • Ky eshte per eurovision!!

  Varvara B.Varvara B.19 ditë më parë
 • Sa pak klikime

  Enea DociEnea Doci19 ditë më parë
 • 🥰🥰🧡

  irena shullazirena shullaz20 ditë më parë
 • Shume e bukur

  Rudina MahmutajRudina Mahmutaj21 ditë më parë
 • Super muzik super videoklip

  Poli TikaPoli Tika21 ditë më parë
 • Wowwww super

  Gentian MjelliGentian Mjelli21 ditë më parë
 • Epo jo te gjitha kenget jane per masen. Kjo shpjegon dhe klikimet. Shum pak njerez din "te degjojn" 🤷🏻‍♀️ he is NOT underrated. He is just an ARTIST

  LuiLui21 ditë më parë
  • Sa keq , shume njerez te pa shpirt skan si te klikojne nje " Shpirto "

   Alice NikeAlice Nike3 ditë më parë
  • @D.A.S Hasani 👍👍👍

   ermenisa fekaermenisa feka11 ditë më parë
  • @ermenisa feka jam shumë dakord me ty ...!

   D.A.S HasaniD.A.S Hasani11 ditë më parë
  • Cdo njeri ka preferencat e veta por per mua sic lind ajo kimia kur je me dike, dhe ndihesh super pa u sforcuar lind dhe kimia kur degjon nje vokal, nje melodi dhe sheh nje klip. Kur nuk eshte kjo kimia, instiktivisht shkon aty ku ndihesh mire. Per shijet e mia Albani eshte nje super kengetar potent ka grinte qe e ben pak te eger ne dukje por edhe sentimental. Muzika qe ben eshte shume e vecante, tekstet me pelqejne shume, pra ne total eshte unik. Nuk eshte e thene tu pelqeje te gjitheve cdo kenge e tij por une e degjoj gjithe kohes cdo kenge te tij sepse hyn te shijet e mia.

   ermenisa fekaermenisa feka11 ditë më parë
  • He's just irrelevant lol

   Getonis DGetonis D13 ditë më parë
 • 🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

  J.H.J.H.21 ditë më parë
 • Uauuu cfar kenge🖤🔥🔥

  Eli BetaEli Beta21 ditë më parë
 • Ah te keqen e musteqes... Kaq shum testosterone Sunna me i perballu

  Black SkyBlack Sky21 ditë më parë
  • Ooo Dreqi Musteqet ti hongt ,, fort kom kesh me ket koment 😂😂😂😂😂😂😂😂

   Yetta KosovoYetta Kosovo19 ditë më parë
 • Zemer yll albani ca zeri qe ka suksese 🎁🎁

  aferdita culiaferdita culi21 ditë më parë
 • Obsessed with this songgg

  arjeta Sarjeta S21 ditë më parë
 • 🙏🏽🙏🏽🙏🏽🤍🤍🤍❤️❤️❤️❤️❤️

  Megi MetaniMegi Metani21 ditë më parë
 • Krejt shqip 👍🇦🇱⬆️

  Genta RoçiGenta Roçi21 ditë më parë
 • Collab with Ava Max

  Ava Max VideosAva Max Videos22 ditë më parë
 • Spo ndalem dot ste degjuari

  Anjeza XhelilajAnjeza Xhelilaj22 ditë më parë
 • A total level vibe 🔥🔥😍😍

  The TefajsThe Tefajs22 ditë më parë
 • Amazinggg🤩🤩🤩🤩

  The TefajsThe Tefajs22 ditë më parë
 • 🏆

  Vincento ViniVincento Vini22 ditë më parë
 • Shpirtoo

  Xhina BuziXhina Buzi22 ditë më parë
 • Cfare kenge 😋edhe kaq pak klikime what?!?!? Eshte per te ardhur keq sesa pak vlersohen kengen dhe zeri i bukur i Albanit, ai meriton me shume se kaq ❤

  Xhina BuziXhina Buzi22 ditë më parë
 • Superrrrrr

  IL GLADIATOREIL GLADIATORE23 ditë më parë
 • Albani nuk zhgenjen kurre 🤩🤩 Super kenge P.s. Ky teksti duket sikur fjale per fjale ja kane dedikuar te rinjte qe kane emigruar se fundmi, shtetit shqiptare 🤭🤭😅😅

  Emanuila BrahjaEmanuila Brahja23 ditë më parë
 • 🔥🔥🔥😍😍😍

  Verona SmajliVerona Smajli23 ditë më parë
 • Shqip flet?!

  Krisedi SokoliKrisedi Sokoli23 ditë më parë
  • Po Qashtu mundohet neper ta 🤣🤣🤣

   Arjan DArjan D23 ditë më parë
 • Alban ~Sanço 😂🥰🔥

  Luina SulaLuina Sula23 ditë më parë
 • Ti je unik😍😍😍😍🤍🤍🤍🤍 yeahhh all time my fav

  Angel AngelAngel Angel23 ditë më parë
 • Perlë 🤗🙌🙌

  Roi ButikRoi Butik23 ditë më parë
 • ❤️❤️❤️

  Vlora SVlora S23 ditë më parë
 • 😍😍😍😍😍😍😍

  Festina SmajliFestina Smajli23 ditë më parë
 • Masterpiece 🥰😇

  Emelda HatijaEmelda Hatija23 ditë më parë
 • wowwwwwwwwwww

  Albanian boayAlbanian boay23 ditë më parë
 • Bravo 👀👀👀👀🥰❤️

  Ermira BibaErmira Biba24 ditë më parë
 • Kjo eshte super këngë

  🌏Ademaj🌏Ademaj24 ditë më parë
 • I dont have words, its perfection of perfect!! Who other think like me that this singer deserves better?! Youu rockkkk ittttt! Luvv thisss Shpirtoo

  albi dogjanialbi dogjani24 ditë më parë
 • 🔥🔥🔥💯

  Sevdije’s KökSevdije’s Kök24 ditë më parë
 • Palidhje ne shqptaret secili kengetar që lanson Këngên e re komentet hit super palidhje nuk asht wowwww normal nuk êsht per me u hallakat Kêngê e zakonshme 👎një kengetar-e pordh me lëshu e bajm hit

  Shkodran BerishaShkodran Berisha24 ditë më parë
 • Super kenge ,yll je Alban love you 🤗😘♥️

  Ezi HaliliEzi Halili24 ditë më parë
 • Mu dok si Elineli kur e pava nfillim 😂

  Hello It'sMeHello It'sMe24 ditë më parë
 • Na kalle🔥 me i miri i botes🤩👑 my fav musician🥂

  Leonita BhLeonita Bh24 ditë më parë
 • Kenga super kengetari yll po me kto mustaqet e ka prishur

  LonnaLonna24 ditë më parë
  • 👌😆

   Lorena ShahajLorena Shahaj23 ditë më parë
 • Waaaauuu keq po mvjen vallai 💋❤️🧿

  Klaudia sheraKlaudia shera24 ditë më parë
 • 👏🏻👏🏻👏🏻

  Jolanda HilaJolanda Hila24 ditë më parë
 • ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  f gf g24 ditë më parë
 • Need a song like CKEMI😍

  Tringa GashiTringa Gashi24 ditë më parë
 • Fillo me koncerte nxjerja lekt talentit . Se kam degju diku je introvert e di qe nashta o fshtir per ty . Good luck mate

  flglclcci fifigicflglclcci fifigic24 ditë më parë
 • Videoklip pa vajza te zhveshuna !!! Bravo , e ke yllin n ball djali. Sqenka vetem efekti i three dots me kte deshmove veten.

  flglclcci fifigicflglclcci fifigic24 ditë më parë
  • Efekti three dots??? Haha albani eshte me artist nga tgjith aty E ka deshmu veten prej kenges se pare Ckemi pastaj tmos flasim per A me do dhe triologjin Hiraeth

   Bita IBita I24 ditë më parë
 • Shpirtoooooooooo hejjjjjjj 🔥🔥🔥🔥

  Benita MalajBenita Malaj24 ditë më parë
 • The mostttttt underrated 😩😩😩😩

  Benita MalajBenita Malaj24 ditë më parë
 • Sa keq qe eshte kaq i lenduar " 👑

  portokall !!!!!!portokall !!!!!!24 ditë më parë
 • Ohhhh bree🤤🤤

  Emiljo KovaciEmiljo Kovaci24 ditë më parë
 • Shpirtoooo ah ky zo, ah ky zo! 🥰

  # musicismyeverything# musicismyeverything25 ditë më parë
 • Me i miri ❤❤❤❤❤

  Emanuela DemajEmanuela Demaj25 ditë më parë
 • Kjo eshte muzik me nivelin me te lart je ⭐️🥂🍾⭐️

  Albulene JahaAlbulene Jaha25 ditë më parë
 • Na i kenaqe shpirtin ❤️

  Emila EmiEmila Emi25 ditë më parë
 • maradimona beratimaradimona berati25 ditë më parë
 • U are underrated, so bad You deserve more

  Klaudia CeraKlaudia Cera25 ditë më parë
 • ❤️😍your voice

  erjana stafaerjana stafa25 ditë më parë
 • o shpirtooooo😍❤️

  Mirjana BytyqiMirjana Bytyqi25 ditë më parë
 • Më thoni 1 kong që se ka bo tbukur ky moo🥺❤🌏

  Cress ZqCress Zq25 ditë më parë
 • Fantastike 🇦🇱🇽🇰

  Valbona PrendiValbona Prendi25 ditë më parë
 • 💙

  Fatjona CanajFatjona Canaj25 ditë më parë
 • 💔👏👏👏👏🌟

  Alketa BodurriAlketa Bodurri25 ditë më parë
 • Me duket se po bëhesh kengetari im i preferuar alban

  Nensi LaciNensi Laci25 ditë më parë
 • 😍😍😍😍😍😍😍

  Naime MenxhiqiNaime Menxhiqi25 ditë më parë
 • 💖💖💖💖💖💖

  Janina NinaJanina Nina25 ditë më parë
 • Artist i vërtet👏👏👏

  Fjolla JusufiFjolla Jusufi25 ditë më parë
 • Esht kaq kryeveper. Ka super tekst, muzike dhe e realizuar deri ne detaje. Pa permendur zerin e Albanit😍 Nuk e kuptoj pse eshte kaq underrated nderkohe qe kenget e tjera qe nuk kane as cerekun e realizimit dhe profesionalizmit arrijne miliona ne dite. Alban, keep rocking pleaseeee❤

  most incrediblyawesomemost incrediblyawesome25 ditë më parë
 • O Alban je artist i vertete kenget e tua jane perla 😍😍😍!!Ke qejf me te degju te del zeri nga shpirti!Te uroj Suksese te metejshme!Mezi po' pres kengen tjeter 😍😍😍😍

  Laureta LolaLaureta Lola25 ditë më parë
 • 👌👌👌❤❤😘😘

  Xheni BeshelloXheni Beshello25 ditë më parë
 • Artist🥰

  Inva BashaInva Basha25 ditë më parë
 • Everything is perfect.like if everyone think same🔥🔥🔥🇬🇧😍😍🥰😍

  Real Moments LifeReal Moments Life25 ditë më parë
 • m vyn nj vibe i LLOCH n ket keng..

  Anxhela MemaAnxhela Mema25 ditë më parë
ALgones