MC Kresha & Lyrical Son - Criminal Immigrant

7 Mar 2021
2 656 929 Shikime

Stream or Download now "Criminal Immigrant" here 👇 lnk.to/CriminalImmigrantStores
Produced by: PINT
Lyrics by: MC Kresha & Lyrical Son
Beat, Mix & Master: PressPlay
Rec by: K-Master (PintStudio)
Video, Illustrations and Concept by: BERAT HASANI
All rights reserved: PINT 2021

Komente
 • Kjo mlun 🔥

  Mario CitrioliMario Citrioli15 orë më parë
 • the only song where i find my self ✅

  Fatbardh ShehuFatbardh Shehu20 orë më parë
 • "Nstorit e mia cuditet dhe Liza" bruuhh stop sleeping on my man!🤦‍♂️

  Adhurim RajkuAdhurim RajkuDitë më parë
 • A

  AgonシAgonシ2 ditë më parë
 • Bone me perkthim anglisht,se shum tekst i bukur dhe besoj qe e meriton me e ndegju krejt Europa👍👍👍👍👍👍👍👍👍👐👍👍

  NoLaV LaloniNoLaV Laloni2 ditë më parë
 • Burek me spinaq Respect haha

  Elvan HoxhaElvan Hoxha3 ditë më parë
 • For the culture 💯✍🏻 #PINT

  yuoop nokeyuoop noke3 ditë më parë
 • nese sdo e kishte shpik tupak hip hopin do ishin kta 2 nuk esht thjesht stili me i vecant qe kan po dhe ma i miri ne gjith boten me tekst dhe audio tmrekullushem ." RESPEKT"

  123.982 views123.982 views3 ditë më parë
  • Qfar teksti pz ofofofo ja kan qr shum fort

   yuoop nokeyuoop noke2 ditë më parë
 • Pure hip hop bro ,👌👏

  halim ismajlihalim ismajli3 ditë më parë
 • Jan pintat 10 vende bosh 30 vende me mut pastaj vazhdojn tjeret

  Mabun AlaskaMabun Alaska3 ditë më parë
  • pint

   yuoop nokeyuoop noke2 ditë më parë
 • Jeni oaz në shkretëtirën e rap-it shqip.

  apap3 ditë më parë
  • sje normal o kresh lopa

   yuoop nokeyuoop noke3 ditë më parë
 • For the culture 💯✍🏻 #PINT

  gioyu comigioyu comi4 ditë më parë
 • can't find a better duo. Blessing my ears every single time

  aola wiliaola wili4 ditë më parë
 • KING

  GAMING Shadow gamerGAMING Shadow gamer4 ditë më parë
 • Spo di qysh me thon mc kresha and lyrical son is real hip hop songs maker i love you guys ❤️🇦🇱🇽🇰🌶

  abbsnn coseabbsnn cose5 ditë më parë
 • Du tshof kush jan portretet tjera anash Adem Jasharit po nuk mund ta ndaloj muziken 😭

  Herald HoxhaHerald Hoxha5 ditë më parë
  • Rrespekte lyrical son mc kresha gjendja momentale nks new MEXICO city✌👑

   aola wiliaola wili4 ditë më parë
 • Wwaie

  Drilon RrahmaniDrilon Rrahmani5 ditë më parë
  • can't find a better duo. Blessing my ears every single time

   gioyu comigioyu comi4 ditë më parë
 • I’ve been waiting for a MASTERPIECE 🌶

  bilishu alissbilishu aliss7 ditë më parë
  • Kta aq shume kan hi nfilma sa qe mendojn qe repi prejardhjen e ka nga shqiptart nfakt kosova

   abbsnn coseabbsnn cose5 ditë më parë
 • keng rrobqiresh. me titull shkerdhatash.

  Ascension of the EagleAscension of the Eagle7 ditë më parë
 • Kujt i kan mungu kto dy 🐐🐐’ #PINT 🌶🔥

  dolita windodolita windo7 ditë më parë
 • Paranoja mka bo psikopat 👏👏👏

  Indro AlIndro Al8 ditë më parë
  • This is masterpice

   bilishu alissbilishu aliss7 ditë më parë
 • Subscribe kanalin ton please. 1like = respect . Ne kanalin tone do te gjeni shumellojshmeri videosh .

  MrFab YTMrFab YT8 ditë më parë
  • check it out ✌️🇦🇱🇦🇱🇦🇱

   bilishu alissbilishu aliss6 ditë më parë
 • pint

  Virtyt HajtiziVirtyt Hajtizi9 ditë më parë
  • This is masterpice

   bilishu alissbilishu aliss6 ditë më parë
 • Qfar teksti pz ofofofo ja kan qr shum fort

  RAJA FFRAJA FF9 ditë më parë
 • sje normal o kresh lopa

  ScorpionScorpion11 ditë më parë
 • kush po e lexon kete mesazh zoti ja rujt familjen

  Lendi IbishiLendi Ibishi11 ditë më parë
 • E ke myt.... Nje nder kenget me te bukura ne shqiperi

  Toni BrahimajToni Brahimaj12 ditë më parë
 • ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  Eduart QollakuEduart Qollaku12 ditë më parë
 • Tu rreziku rrugve cdo nat Paranoja mka bo psikopat

  RICORICO13 ditë më parë
 • can't find a better duo. Blessing my ears every single time

  bofooit gojobofooit gojo13 ditë më parë
 • Rrespekte lyrical son mc kresha gjendja momentale nks new MEXICO city✌👑

  Drinor DellovaDrinor Dellova13 ditë më parë
 • 🇦🇱🥵

  Lefteris TareLefteris Tare13 ditë më parë
 • Kta aq shume kan hi nfilma sa qe mendojn qe repi prejardhjen e ka nga shqiptart nfakt kosova

  De facto BessiDe facto Bessi14 ditë më parë
  • Like kush ka ardh me ngju vtm pjesen e kreshes🔥🔥🔥

   fouoii gyhhfouoii gyhh12 ditë më parë
 • people sleep on this lyricism for real, these are masters at their craft.

  FrankyP1990FrankyP199014 ditë më parë
  • Gango

   fouoii gyhhfouoii gyhh12 ditë më parë
 • This is masterpice

  ALBANIAN HIPHOPALBANIAN HIPHOP14 ditë më parë
 • DOPE si gjithnjë MC Kresha & Lyrical Son

  gega troopygega troopy14 ditë më parë
  • jav bana rrafsh Abonentet 316.000 bruda vazhdoni punen e art. ✨❤️

   fouoii gyhhfouoii gyhh12 ditë më parë
 • Legend's never die.

  hen kohen ko14 ditë më parë
 • Kingat🇦🇱👐🏼

  Benny BlancoBenny Blanco14 ditë më parë
 • MC-Kresha më i miri. E ka ngrit hip hopin shqiptar në tjetër nivel👍👍

  Protagonist JakupiProtagonist Jakupi14 ditë më parë
 • Algokommi për Shqipën e vërtet

  Tërnoci MadhTërnoci Madh15 ditë më parë
 • That’s what I call Rythm and Poetry

  bowen voowybowen voowy15 ditë më parë
  • Jeni shume tmire

   hen kohen ko14 ditë më parë
 • This song hits personally, you two can relate with a particular type of ppl, solitary. Really liked it!! Test negative both :)

  Armand XylitArmand Xylit15 ditë më parë
 • Real hip hop

  jigga gasijigga gasi15 ditë më parë
 • Hands down they're the kings of rap in Albania

  soinhu foitusoinhu foitu16 ditë më parë
 • Like kush ka ardh me ngju vtm pjesen e kreshes🔥🔥🔥

  Amarildo JashariAmarildo Jashari16 ditë më parë
  • Bablokat

   bowen voowybowen voowy15 ditë më parë
 • jav bana rrafsh Abonentet 316.000 bruda vazhdoni punen e art. ✨❤️

  DiniDini16 ditë më parë
 • Gango

  Flamur AdemiFlamur Ademi16 ditë më parë
 • 🔥🔥🔥

  Art BerishaArt Berisha17 ditë më parë
  • PINT dhe TBA jan piedestali i Rap-it Shqiptar. Komplimente cuna me kte kang keni ba pak muzik ne kohen e pseudoartistave.

   soinhu foitusoinhu foitu16 ditë më parë
 • 🔥🔥🔥

  Art BerishaArt Berisha17 ditë më parë
 • 🔥🔥💣

  Art BerishaArt Berisha17 ditë më parë
 • 2 legenda 🔥🔥🔥🔥

  Shkelqim KrasniqiiShkelqim Krasniqii18 ditë më parë
 • Super keng...realiteti shqiptar ky esht 😒😒

  gesi gesigesi gesi18 ditë më parë
  • Respect from Greece i don't understand but it's catchy and i ask my Albanian friends ✌🏼

   bodoti qwiubodoti qwiu17 ditë më parë
 • Jsjioa sdbkd

  Albiona ThaqiAlbiona Thaqi18 ditë më parë
 • ❤️

  DARKDARK19 ditë më parë
 • Jeni shume tmire

  eljan duleeljan dule19 ditë më parë
  • Masterpiece

   niduoe streniduoe stre18 ditë më parë
 • Definitivisht tjeter nivel👏👏👏❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  F VF V20 ditë më parë
  • algones.info/global/rqS2faa3qoiy3o0/video

   niduoe streniduoe stre18 ditë më parë
 • 🙅🏻 they call me criminal émigrant illegal

  The Big on SportThe Big on Sport20 ditë më parë
 • YYYYYHAAAA

  Leonit HotiLeonit Hoti20 ditë më parë
  • as tash sjom une apet

   Leonit HotiLeonit Hoti20 ditë më parë
  • sjom un veq hajt

   Leonit HotiLeonit Hoti20 ditë më parë
  • ja sdi

   Leonit HotiLeonit Hoti20 ditë më parë
 • Bablokat

  valmir haskajvalmir haskaj20 ditë më parë
 • Hands down they're the kings of rap in Albania

  bodoti qwiubodoti qwiu20 ditë më parë
 • Lossy AbaziLossy Abazi21 ditë më parë
 • PINT dhe TBA jan piedestali i Rap-it Shqiptar. Komplimente cuna me kte kang keni ba pak muzik ne kohen e pseudoartistave.

  saimir gurisaimir guri21 ditë më parë
  • 🤝

   Arlind QokajArlind Qokaj18 ditë më parë
  • MC Kresha tjeter nivel👑🔥

   mikin liroumikin lirou20 ditë më parë
 • Sa keq me vjen kur marr vesht se ju sju pelqen rinija po pelqej kto ordinerat qe sja ka haberin muzikes teksten e tyne edhe 5 vjeqat i kuptoj ndersa tekste e juaja as ne nga 30 si kuptoj me pak fjal ska pas as zdo ket ma te mir kurrrr love 2shja ma mir ne shqiptari per kyt lloj te muzikes

  Lazer PepaLazer Pepa21 ditë më parë
  • me: Criminal immigrant ilegal for you Like dhe subscribe pls

   bodoti qwiubodoti qwiu20 ditë më parë
 • I love this song much love from the netherlands🇳🇱🇦🇱

  Sjilita BreulsSjilita Breuls22 ditë më parë
  • Si gjithmon PINT ka bo HIT

   mikin liroumikin lirou20 ditë më parë
 • Ky eshte rep 👍🏻

  Ra-m IbRa-m Ib22 ditë më parë
 • algones.info/global/ianRpLCeznqIto0/video

  LedionGames TVLedionGames TV22 ditë më parë
 • Respect from Greece i don't understand but it's catchy and i ask my Albanian friends ✌🏼

  Soiram EpithetoglouSoiram Epithetoglou22 ditë më parë
  • @Squiffy Co i can feel that exists something hidden behind from this song ✌🏼

   Soiram EpithetoglouSoiram Epithetoglou20 ditë më parë
  • Its deep shit even albos dont get it

   Squiffy CoSquiffy Co21 ditë më parë
 • The best !!! Song ever

  Anna SiminaAnna Simina23 ditë më parë
 • algones.info/global/rqS2faa3qoiy3o0/video

  mill bmill b23 ditë më parë
 • *Masterpiece*

  Kuq EziKuq Ezi23 ditë më parë
  • 👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️

   zijuiy wttuyzijuiy wttuy22 ditë më parë
 • Ja qita italianit ket keng tash shqiptar asht🔥🔥🔥

  fouoii gyhhfouoii gyhh23 ditë më parë
 • Bravo 👏

  Sono IoSono Io23 ditë më parë
 • can't find a better duo. Blessing my ears every single time

  opzz xsinopzz xsin23 ditë më parë
 • PINT 💯

  Lossy AbaziLossy Abazi24 ditë më parë
 • This was the dose of vaccine we needed 🥺🥺

  Ask to seduce MissAsk to seduce Miss24 ditë më parë
  • Thjesht another level vllaqko P.I.N.T shum ekip e madhe dojn mu bo kombtare👊👊

   fouoii gyhhfouoii gyhh23 ditë më parë
 • Si gjithmon PINT ka bo HIT

  Leart JahiuLeart Jahiu24 ditë më parë
 • MC Kresha tjeter nivel👑🔥

  1124 21141124 211424 ditë më parë
  • BOSS

   opzz xsinopzz xsin23 ditë më parë
 • Lyrics MC Kresha: Jom si ODB me naughty by nature Kta opps jon nothin but haterz/ Dhe Dojn me t’kalbe n’burg pse i ke kape do pashteta/ po faktap o jeta kur n’muri po t'pshtetna/ e ardhmja vje nestra/ Ça po m’vyn louis kur tjetri s'ka tesha/ kejt bota n’protesta dajt robocopa me shkopa thejn eshna man/ ka shum idiota qe t’bojn per proteza man/ Plot hipokrita tu shtru hipoteza/ ti shum pe lun lojen po s’jon tu t’shku potezat/ po foli per headat qe i pi sikur dredhzat/ Qit sa dush ti pika man tu ka rrit bebza/ Jom tu sharrit versa se me arrit deshta/yea StarHopper po hupi me tesla n’space man/ Dog rruges t’suksesit do shkunen shum pleshta man/ t’shtunen mengjesi t’na qel si nji diamant/ Kolodont me ti zbardh dhomt nga columbiant/ lara croft dhipin e thirri pellumbi jem/ Polaroid foto nji kriminal emigrant/ Ref: Thojn koha sheron plaget, a mu shpresat mi kan vra E ardhmja moti m’ka vdeeek Rrugve tu u tret per para E gjith kur t’nesrit qohna Mdoket anderr krejt kjo drame They call me: Criminal immigrant ilegal for you Lyrical Son: Tu rreziku rrugve cdo nat, Paranoja mka bo psikopat, Kjo e jete e shpejt po don me m’tret’ Thriller i metrazhit t’gjate Pa titra E gjate osht nata kur mbizotron frika Gabon perpara veq mrapa pret thika Met kujtim si ne mahalla patikat Me Hekra nçant ma para se libra Rinia E sotit n’ nkriza nfajde per vija Criminal imigrant, ilegal viza Klandestin azilant shes monaliza Rrugve si militant per kto deviza Paret e bukes nkuzhin me kiMista Santa claus ni garazh thas me supriza N’storiet e mija çuditet Liza Mario Puzo e bi repin si nfilma Ref: Thojn koha sheron plaget, a mu shpresat mi kan vra E ardhmja moti m’ka vdeeek Rrugve tu u tret per para E gjith kur t’nesrit qohna Mdoket anderr krejt kjo drame They call me: Criminal immigrant ilegal for you Like dhe subscribe pls

  Info Seriale dhe ArgetimInfo Seriale dhe Argetim25 ditë më parë
  • Respekte

   Ask to seduce MissAsk to seduce Miss24 ditë më parë
 • mc kresha o full tru eke myt un pe gjaj veten n tekstet tuja amig luw per juve

  Troi MustafaTroi Mustafa25 ditë më parë
 • Nisha jan

  Lis NikoliqiLis Nikoliqi25 ditë më parë
 • Jom krenar qe jetoj n’epoken e Pint🌶🙌🏻

  Endrit AliuEndrit Aliu25 ditë më parë
 • 💣💣💣💣💣

  Besi AliaBesi Alia25 ditë më parë
 • 👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️

  Besi AliaBesi Alia25 ditë më parë
 • Skeni lidhje fare me kto shqipfolsat qe jan neper treg.un jam 32 vjec ndihem shum i vogel ala mi ju ngju ju,rrespekte per ju🙏🙏

  Tirana TiranaTirana Tirana25 ditë më parë
  • can't find a better duo. Blessing my ears every single time

   JoannaJoanna25 ditë më parë
 • Mc Kresha osht Reper me zor e njof qysh kur osht kon në tba Ky njeri edhe ather edhe sod di qysh i jep zor për me Kon dikushi

  Argjent BegolliArgjent Begolli25 ditë më parë
  • @Joanna tregoma domethanjen? Une veq thash qe osht reper me zor gjeth ika jep diqysh zor kur nuk ka provu me bo diqka prej mendjes ti Po gjeth kopijim.. unikkatili osht muzikant dhe tregon histori nkong the kan kuptim .. artwork lol 😂 🤦🏻‍♂️

   Argjent BegolliArgjent Begolli21 ditë më parë
  • Kjo muzik me domethanje edhe mesazh per jeten e rinis qe mos me gabu big up dope artwork creativity pint’s pun e pastert🔥🙋‍♂️

   JoannaJoanna25 ditë më parë
 • ❤️

  Enxhi HasaEnxhi Hasa26 ditë më parë
 • Kjo eshte nga ato kenget qe do ti shoh ne perseritje shum here edhe pas disa vitesh si disa kenge te vjetra, qe tani rrall i shohim

  niduoe streniduoe stre26 ditë më parë
 • P.I.N.T ✌🏻👏🏻💪🏻

  Samir AlitiSamir Aliti26 ditë më parë
 • Thjesht another level vllaqko P.I.N.T shum ekip e madhe dojn mu bo kombtare👊👊

  Helium StraightHelium Straight26 ditë më parë
 • Kjo eshte nga ato kenget qe do ti shoh ne perseritje shum here edhe pas disa vitesh si disa kenge te vjetra, qe tani rrall i shohim

  A KA K26 ditë më parë
  • Remzi Kresha me Llyrikalsonin 👌💘

   niduoe streniduoe stre26 ditë më parë
 • BOSS

  Shqipe BilalliShqipe Bilalli26 ditë më parë
 • Smund tpritsha me dal prej punet me e ndi kangen kshtuqe e lidha me amplifikatorin e hipermarketit dhe e ndime te tan kangen 🤣🤣

  JoannaJoanna26 ditë më parë
 • Respekte

  eXtreme OfficialeXtreme Official27 ditë më parë
 • 0:08 pidhiiiii i naaaaans byreeeeek me joguuuuurt.

  Arbër GashiArbër Gashi27 ditë më parë
 • ❤️❤️❤️

  psycho BUIpsycho BUI27 ditë më parë
 • Instrumentali, teksti, clipi... MASTERCLASS

  NEMEZISNEMEZIS27 ditë më parë
  • Kryeveper Kresha Legjend je Vlla....

   JoannaJoanna26 ditë më parë
 • RESPECT !!!!!

  dafuq breakendafuq breaken27 ditë më parë
 • Kjo muzik me domethanje edhe mesazh per jeten e rinis qe mos me gabu big up dope artwork creativity pint’s pun e pastert🔥🙋‍♂️

  eaglesofalbaniaeaglesofalbania27 ditë më parë
 • can't find a better duo. Blessing my ears every single time

  soinu foigsoinu foig27 ditë më parë
 • 😈😈😈😈

  fitor123 Bujarifitor123 Bujari27 ditë më parë
ALgones