Kenge Moj - Petrit Lulo & Denisa Gjezo | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

31 Mar 2021
165 495 Shikime

www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: algones.info

Komente
 • Petrit je birbili i kenges popullore.

  Mirela BombajMirela Bombaj16 orë më parë
 • Θηβών ζξζξζζι

  Fatmir HysaFatmir Hysa17 orë më parë
 • 😒😒😒😒😒😒😒👿👿👿

  Fatmir HysaFatmir Hysa17 orë më parë
 • Oooohhhhhh ejaaaa❤🖤❤🖤❤🖤👌🖐😁😅🥇😊⭐🌠⚡☝️🌟☀️ NDERIME NGA SHPATI I SKAMPINIT (Elbasan)

  alfred cohaalfred cohaDitë më parë
 • O gjigand te lumte goja

  Nico BanushiNico Banushi2 ditë më parë
 • Orkester e shkelqyer dhe kengetaret po e po 👏👏👏

  Thelleza DevollajThelleza Devollaj2 ditë më parë
 • Mos humbshi kurrë se na knaqët 😍

  Tofik NazërajTofik Nazëraj2 ditë më parë
 • Ta lumsha TV vizion me kete program se na kenaq pa mase,vecanerisht kure kendon Petriti te kenaq shpirtin.

  Shyqyri HakramaShyqyri Hakrama4 ditë më parë
 • Bravi

  Gjoni DakaGjoni Daka4 ditë më parë
 • Bravo yjet kengetaret orkestra super super bravo djema bravo altin llakaj bravo vizion plus na kenaqe zoti u bekoft

  Gobaj DnakGobaj Dnak4 ditë më parë
 • Perfekt orkestra, kengetaret ky emision eshte vertet nje perl mbi emisione. Bravo na kenaqet 👏👏

  Ermir DhimitriErmir Dhimitri5 ditë më parë
 • RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu pèrshèndes babain timè me kèto kèngè se i pèlqejnè shumè kèngèt e birbilit tè Gjirokastrès... moj SARANDA e moj DELVINA tè bukura si gjeragjina...... kushè jua a prishè bukurinè me pallate pa gjelbèrimè mbushur plot Betonizimè

  Zani i mirèZani i mirè7 ditë më parë
 • Bilbili jugute ke qene e do mbeteshe petrite lule mamaja ime te adhuronte tani sjetone me zerine ta ka dhuruare perendija ty sta arrine dote askushe per zerine orgjinale

  Alma SalihasiAlma Salihasi7 ditë më parë
 • u lumte goja.jeni te paarritshem.Petrit Lulo me nje ze briland por edhe Denisa nuk ngelet pas

  Bbb VbbBbb Vbb7 ditë më parë
 • Qdo gjë ketu me ketë duet dhe orkester është perfekt.

  O KO K8 ditë më parë
 • Nje orkester , virtuoze Keta djem te mrekullueshem , virtuoz te talentuar Bravo ju qofte Me keto koncerte ju e mbani gjalle traditen e kulturen tone te bukur

  Pranvera DukaPranvera Duka8 ditë më parë
 • Je nje uragan ne s’kene Petrit Lulo Si e perkedhel kengen ti se arrin as’nje kengetar Je i pavdekshem

  Pranvera DukaPranvera Duka8 ditë më parë
 • Ju kendoft zemra na kenaqet me keto kenget e bukura 👏👏👏👏👏

  Drita BullaDrita Bulla8 ditë më parë
 • Tingujt e jugut ne Michigan..🇦🇱🇺🇸..

  Leonora HoxhaLeonora Hoxha8 ditë më parë
 • Super ♥️

  Gentiana AvdullahajGentiana Avdullahaj9 ditë më parë
 • 3,4,2021 👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏

  Roza RozaRoza Roza9 ditë më parë
 • Kenga juaj prek deri alpet e veriut ,mbreti i polifonis i madhi Petrit Lulo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Bardhok PrengaBardhok Prenga9 ditë më parë
  • @Erik Erik ❤🖤❤🖤❤🖤❤🖤⚡☝️😢

   alfred cohaalfred cohaDitë më parë
  • @Erik Erik respekt🌷🇦🇱🙏

   Bardhok PrengaBardhok Prenga3 ditë më parë
  • Ke shume te drejte por dhe ju na e keni marre kalane nga brenda me kete klarinetistin artist Vis Shkodranin.Respekte Bardhok Zoti te ruajte

   Erik ErikErik Erik5 ditë më parë
 • Ju lumtë goja more bilbila të kengës popullore Brahim nuro

  Ibrahim NurajIbrahim Nuraj9 ditë më parë
 • Sh. Bukur. !!!?❤️❤️

  Alberta AlametiAlberta Alameti9 ditë më parë
 • Te kendoft zemra Petrit Lulo🌺🌺🌺

  Κονσταντινα AlexandraΚονσταντινα Alexandra10 ditë më parë
 • ⭐⭐⭐⭐⭐⭐🧿🧿🌺🌺

  Dimitra XoxhaDimitra Xoxha10 ditë më parë
 • Nje orkester dhe nje klarinist te bukur dhe te shkëlqyer

  Emilia EmiEmilia Emi10 ditë më parë
 • I madhi.. Petrit lulo

  Gigi GigiGigi Gigi10 ditë më parë
 • Ju kendofte ♥️♥️🔊🔊🇦🇱🇦🇱

  Ladi DoskuLadi Dosku10 ditë më parë
 • 🌟🌟🇦🇱💙💜👏👏👏

  Rafaela HajdinajRafaela Hajdinaj10 ditë më parë
 • 🔥🔥🔥🔥🔥Thjesht dhe thjeshtë super 😍🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

  alem veshajalem veshaj11 ditë më parë
 • O Zot super orkester qe kalon cdo pritshmeri.Kengetaret profesioniste super.Muzika super,gjithshka te le pa fjale.Keto vertet jane perlat e popullit tone,kemi nje folklor te jashtezakonshem dhe ta ruajme fort kete vlere kombetare qe kemi.Altin Llakaj bravo te qofte per kete orkester te jashtezakonshme qe ke.Nuk.ngopemi duke i.degjuar.Duartrokitje pa fund per juve.👏👏.

  Besa SerjaniBesa Serjani11 ditë më parë
  • Vertet se klarineta te nen te qash se dhe un klarinetist jam

   Florjan HamzarajFlorjan HamzarajDitë më parë
  • Nje bravo te madhe!

   Blerta MucoBlerta Muco2 ditë më parë
  • Super super .Na kenaqet shpirtin e zemren. Me thoni a ka ilac me te mire per shpirtin e zemren ne kete kohe kolere. ZOTI JU GEZOFTE.!

   Blerta MucoBlerta Muco2 ditë më parë
  • Nn inb o.tuu8y nķii8o⁷77⁸99y.cgfv6ygghp Z8Lmd8yyy

   Elton HoxhaElton Hoxha3 ditë më parë
 • Bravo shume bukur na kenaqet shpirtin ju kendofte zemra gjithe jeten bravo vizjon plus

  Male GjoziMale Gjozi11 ditë më parë
 • Shoqja e femijerise Denisa edhe Birbili Gjirokastrite,nderkoh patrioti Petriti,kan bere nje perl te vertet.. jam krenar per ju

  Darvin BalloDarvin Ballo11 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra 👍👏👏👏

  Besnik TopiBesnik Topi11 ditë më parë
 • Brravo Denisa

  ALBANIA EAGLEALBANIA EAGLE11 ditë më parë
 • Ju lumte goja te dyve Gjirokastriteve se na kenaqet se na cmendi korono Brenda mbyllur Zoti ju bekofte ⭐⭐👄👄🙏🙏

  Sokol PaliSokol Pali11 ditë më parë
 • Si goja zemra

  Denald GjoniDenald Gjoni11 ditë më parë
 • kenaqesi dhe ndjesi thelle ne zemer kur degjon folkun popullore te paster nga te gjithe trevat tona SHQIPTARE Bravoooooo.Popullore Shqip taze pa Baterdime hajde Shqipaeria Etnikeeeeee!!!!!

  Arber BallaArber Balla11 ditë më parë
 • Je artist me plot gojen

  Alex GjyshiAlex Gjyshi11 ditë më parë
 • Bravo bijte e gjirokastres ju mbajne iso dhe kalldremet me malet qe te rethojne

  VANGJEL FETAVANGJEL FETA11 ditë më parë
 • Mos paste vdekje per. Ju dy yje te muzikes popullore. Petrit si ke emrin ashtu je bilbil i keges popullore

  Sali RerzaSali Rerza11 ditë më parë
 • 🙏👏👏👏👏🙏👏👏🙏🙏🙏

  mary lindamary linda11 ditë më parë
 • Bravo Petrit lulo ju lum goja bashk me Denisen jan kenget e bukura të vendit ton ju pershendes jeni anti stres për në emigrantët

  mirela banovicimirela banovici11 ditë më parë
 • Bravo klarinetisti i pa pare bravo

  Shkelqim DelilajShkelqim Delilaj11 ditë më parë
 • Jo.1.por.ipa.zvendesushem.petriti

  user Nuser N11 ditë më parë
  • Te lumt goja denisa gjezo

   Suzana DemiriSuzana Demiri9 ditë më parë
 • Te tilla mbrekulli sevin kur

  Xrstina azemiXrstina azemi11 ditë më parë
 • Ju lumt goja bravo

  slightly. 00slightly. 0011 ditë më parë
 • Bravo te dy kengetaret nje 10 per klarineten e embel

  Artan ResuliArtan Resuli12 ditë më parë
  • Pa harruar faktin qe Visi (klarinetisti) nuk eshte nga Jugu por nga Shkodra

   Erik ErikErik Erik5 ditë më parë
 • ❤️

  AlibuyshoppAlibuyshopp12 ditë më parë
 • Bravo te dyve

  Moza HilaMoza Hila12 ditë më parë
 • Respekte per te gjithe per ate qe marin pjese ne Kenge Moj 💃💃💃

  Teuta GjekaTeuta Gjeka12 ditë më parë
 • Ah na kenaqet shpirtin dy bilbilat e jugut. Ju kendofte zemra 💖💖🌷🌷🌹🌹.

  Brunilda VojkaBrunilda Vojka12 ditë më parë
 • U lumte goja Petrit lulo Denisa gjezo 🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌻🌻🌻💃💃💃⚘⚘⚘🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Fier FierFier Fier12 ditë më parë
 • Bravo dy bilbila Gjirokastrite

  Eleni KoxhioniEleni Koxhioni12 ditë më parë
 • ⭐⭐⭐

  Erlind SinaniErlind Sinani12 ditë më parë
 • Shum bukure❤❤

  enkelejda nanajenkelejda nanaj12 ditë më parë
 • Bilbili gjirokasteres 🙏🙏🙏

  xhek kananixhek kanani12 ditë më parë
 • I pazvendesushem Petrit

  Klara SevoKlara Sevo12 ditë më parë
  • @Rudina Bani ka qen dhe do te ngelet bilbili i kenges popullore pa i paragjykuar te tjeret petriti eshte shum shum lart nga te gjth per zerin e tij👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

   Shega GjataShega Gjata12 ditë më parë
  • Pa dyshim eshte i paarritshem

   Rudina BaniRudina Bani12 ditë më parë
 • Rrnofshi 100 vjet Z Petrit Lulo dhe Zonja Deniza na knaqet zemren me ket muzike perfekte .Prsh nga Kosova

  Salli-01Salli-0112 ditë më parë
 • Dy yje dy gjirokastrit bravo 👏

  ReA meneReA mene12 ditë më parë
 • 😲❤❤❤❤👏👏👏

  Bruno PurbollariBruno Purbollari12 ditë më parë
 • 💥💥💥👏👏👏👏

  MIRANDA LULAJMIRANDA LULAJ13 ditë më parë
 • O zot..na hoqe stresin..e ke zerin birbil na ke munguar......o. petrit..lulo..je vertete nje njeri i pazevendesushem ne kolazhet e kenges popullore...bravo..ka nevoj shqipria ..nje birbil si ju

  Mirela HasanbelliuMirela Hasanbelliu13 ditë më parë
  • Mirela Pershendetje ke shume te drejte 👌👏👏 na qetesuan shpirtin na hoqen stresin e ketij virusi qe po perhapet pa meshire, por dhe kishim kohe qe nuk degjonim Bilbilin e Gjirokastres bashke me kete bukuroshe Zoti i dhente shendet e ju kendofte zemra perher 😊🙋‍♀️

   Shkenca CemaniShkenca Cemani6 ditë më parë
  • Shum e vertet Mirela

   Bardhok PrengaBardhok Prenga9 ditë më parë
 • 🇦🇱🙏❤️Ylli i muzikes 💥Petrit Lulo &Denisa Gjezo 🌸E shkelqyerrr 🌸Ju lumteee Shumeee bukuroo 🍁👍❤️

  Diana TelegrafiDiana Telegrafi13 ditë më parë
  • Bilbilat do kendojn gjithmon

   barjam sakobarjam sako10 ditë më parë
 • Denisa shum e mir

  Flora KovaciFlora Kovaci13 ditë më parë
 • Ec aty hoooopaaa

  jani bananijani banani13 ditë më parë
 • 👏👏👏👏

  Laura JaupiLaura Jaupi13 ditë më parë
 • 💥💥💫💫👏👏👏👏

  Super JuveSuper Juve13 ditë më parë
 • Yllllllllllllll

  Altion QamoAltion Qamo13 ditë më parë
 • 😀😀😀🙎‍♂️🙎‍♀️😀😀😀💃🕺💃🕺ju.lum goja Urime dhe sukse bravo 😀

  Mirela ÇelajMirela Çelaj13 ditë më parë
 • ⭐⭐👏👏

  mimi sinanimimi sinani13 ditë më parë
ALgones